Політтехнолог Петро Охотин прокоментував евакуацію населення окупованих територій Донецької та Луганської областей, оголошену ватажками самопроголошених "Л\ДНР"

"Голова окупаційної адміністрації Денис Пушилін, член "Єдиної Росії". Оголосив про евакуацію населення з Донеччини. Так звані ЛНР і ДНР оголосили про масову евакуацію.

У Володимира Володимировича Путіна мають знати: в Україні вивчено уроки грузинської війни 2008 року.

На Мюнхенській конференції та на інших майданчиках Київ має наголошувати на основних подіях хронології вторгнення Росії до Грузії.

Як тоді це працювало.

По-перше, потрібна була провокація. Обстріл дитсадка в Рубіжному 17 лютого росіянами був тиражований саме як провокація ЗСУ.

По-друге, евакуація населення. Подібна операція була запущена 3 серпня 2008 року в Цхинвалі. Зараз такий самий сценарій реалізовують на тимчасовій території.

Трагедія полягає у тому, що Росія цілком собі може дозволити бомбардування біженців. Жертви їй потрібні для іншого пункту.

По-третє, московське телебачення показуватиме масові захоронення. Чи то фейкові, чи то ні. Робота на емоцію. І на дегуманізацію української сторони.

По-четверте, гаряча фаза. Що робить схожою нашу ситуацію з 2008 роком? Наявність військових навчань. Бійці, що брали участь у навчанні "Кавказ-2008" не пішли зі своїх позицій, а стали ударною силою наступу на Грузію.

Подібна ситуація може відбуватися з навчаннями "Союзна рішучість-2022".

Якщо Захід і Україна допустить до реалізації цього сценарію, то Російська Федерація намагатиметься реалізувати фінальні кроки свого плану.

Таким кроком може бути вимога втілити Мінські угоди на російських умовах. А також введення миротворців.

Що може зробити Україна?

А. Демонструвати цей сценарій на усіх можливих майданчиках. План Путіна має бути продемонстрований.

Б. Вимагати присутності представників ОБСЄ.

Наше завдання – зірвати план Путіна з вторгнення за тими ж лекалами, за якими було вчинено напад на Грузію в 2008 році".

Нагадаємо, у грошовому еквіваленті обсяг військової допомоги Україні від партнерів перевищив $1,5 млрд.

Нагадаємо, нова модель Bayraktar TB3 зможе залишатися у повітрі до 50 годин.

Нагадаємо, Україна отримала від Великої Британії військову допомогу у вигляді легких протитанкових ракетних комплексів NLAW.