На Волині місцеві депутати вирішили повернути своєму місту історичну назву

Йдеться про одне з давніх міст України Володимир Волинський. Про своє рішення депутати повідомили на сайті міської ради.

Обговорення тривало понад годину, на засіданні були присутні не лише депутати, алей представники громади міста. Громада вирішила, що місто має відновити історичний статус, адже воно було побудовано одним з перших та найбільших міст за часів Київської Русі, на рівні з Переяславом, Києвом, Черніговим.

Остаточне рішення мають прийняти депутати Верховної Ради. А наразі, депутати та небайдужі місцеві мешканці зазначають. Про місто йшлося ще у Повісті минулих літ.

Згадка про місто на березі річки Луги була в літописах за 988 рік. Коли київський князь Володимир Великий здійснив похід на Захід. Тут на землях волинян та бужан, стояло язичне місто під назвою Ладомир. І у 988 році Володимир назвав місто своїм іменем "Володимир".

У історичній довідці сказано, що після захоплення земель Російською імперією, у 1795 році було видано указ «Про різні розпорядження щодо облаштування Волинської та Подільської губерній», у якому місто назване "Владимиржъ".

Володимир-Волинський. Фото: скріншот bbc

Пізніше, щоб не плутати місто з подібною назвою в Російській імперії, відомого також як "Владимир-на-Клязьмі" та "Владимир-Залесский", стали називати українське місто "Володимир Волинський".

Після жвавих гарячих обговорень, 1 жовтня депутати міської ради проголосували за те, щоб місто називалося "Володимир".

Голосування за перейменування. Фото: скріншот YouTube

Колишній голова Інституту Українського інституту національної пам'яті Володимр В'ятрович радо привітав рішення депутатів. Він назвав процес перейменування "деколонізацією" та поверненням місту історичного статусу.

Економіст запропонував свою систему накопичувальної пенсії, захищену від інфляційних процесів.

Укроборонпром показав, як збирають Ан-178 без російських деталей.

В Україні виділять 40 мільярдів на розвиток космічної галузі.