Якісна питна вода, для українців вже давно перестала асоціюватися з водою у крані. Її замінила бутильована, або з прадавнього джерела в Карпатах

Але ситуація може змінитися, і саме про це йдеться у програмі «Питна вода України» на 2022 - 2026 роки, яку передали на розгляд у Верховну Раду. Проєкт було представлено під час Конгресу місцевих та регіональних влад, главою Мінрегіону, Олексієм Чернишовим.

Глава відомства зазначив, що в Україні та у всіх країнах ЄС спостерігається криза нестачі питної води. Якщо брати в цілому для європейського континенту, то забезпечення прісною водою складає в середньому 60%.

Засуха річок, забудови, зміни клімату та застаріла водна інфраструктура, стали факторами, які посилюють цю кризу.

За словами міністра з 2011 до 2020 року в Україні працювала цільова програма «Питна вода України», але її фінансування відбулося лише на 13%.

Мінрегіону розробило проєкт закону про загальнодержавну програму в яку вже зареєстрували у парламенті.

У документі йдеться про зменшення обсягів неочищених стічних вод, реконструкцію та будівництво інфраструктури водопостачання та водовідведення. У планах відомства забезпечити українців якісною питною водою, яку можна використовувати з крану.

"Наразі лише 69% населення України мають доступ до систем централізованого питного водопостачання, a 48% до водовідведення. У деяких населених пунктах досі нема цілодобового доступу до питної води", - зазначив Чернишов.

Програму на 4 роки закладено також реалізацію 1700 відповідних об’єктів. Це має покращити галузь. За даними глави відомства, тридцять відсотків водогонів та мереж водопостачання, в тому числі помпових станцій в аварійному стані.

На реалізацію програми Чернишов просить 28 млрд 500 млн грн, з них коштом держбюджету - 16 млрд 900 млн грн. На 2022 рік в рамках програми необхідно 5 млрд 230 млн грн.

"Якісна питна вода має бути доступна мешканцям кожної громади України", - підсумував міністр.

Експерти вважають, що технологія "розумного дому" цілком реальна вже сьогодні.

Facebook заявив, що забезпечить інтернет-зв'язком 3 мільярди людей.

Україна хоче заборонити одноразові вироби з пластику.