Нафтогаз чекає санкцій для Газпрома

Очільник "Нафтогазу" Юрій Вітренко написав у своєму Facebook, що після такої нахабної демонстрації щодо контракту на транзит через Україну до Угорщини, українська сторона очікує від союзників посилення санкцій до оператора "Північного потоку-2".

Вітренко зазначив, що Газпром, згідно з контрактом, може не пускати газ, однак, компенсувати потужності. Однак контракт з Угорщиною і припинення експорту через Україну, це перші "ластівки" того, що буде після запуску "Північного потоку-2".

"Ми публічно і не публічно попереджали наших партнерів в Німеччині та США що так може статися. І що припинення фізичного транзиту через Україну створить загрози на лише для України але й для Європи", - зазначив Вітренко.

Вітренко підкреслив, що відмова транзиту газу по українських ГТС, відіб'ється на економічному стані України. Це і є використання "газу як зброї", вважає глава Нафтогазу. Він нагадав західним партнерам, що вони заявляли про посилення санкцій, у разі використання РФ газу як зброї проти України та інших країн.

Раніше через санкції США "Газпром" не зменшував обсяги транзиту через Україну. Але тепер санкції пом'якшилися, і РФ очікує, коли дозволять запустити "Північний потік-2".

Раніше США і Німеччина проголошували спільну заяву, в якій говорилося, що в разі використання Кремлем газу в якості зброї, повинна бути відповідна реакція. Також Німеччина заявила, що наполягатиме на продовженні транзиту через Україну російського газу до 2034 року.

"Чекаємо тепер на накладення санкцій на 100% дочірню компанію Газпрому, оператора Північного потоку-2. Чим раніше це станеться, тим краще", - наголосив Вітренко.

У столиці Угорщини, був підписаний довгостроковий контракт на поставку блакитного палива в обхід нашої країни.

В Україні хочуть заборонити одноразові вироби з пластику.

Тарифи на тепло від зростання Кабмін збирається стримати, направивши мільярди субвенцій місцевим громадам.