Підводний інтернет-кабель від Facebook забезпечить зв'язком 3 мільярди людей

В компанії Facebook оголосили про старт амбітного проєкту - розширення системи 2Africa таким чином, щоб підводний інтернет-кабель, який зараз прокладено навколо Африки, зв'язував уже три континенти - Європу, Азію та Африку, повідомляє Facebook Engjneering.

Новий проєкт отримав назву 2Africa Pearls - при цьому фінансується він не тільки Facebook, а й цілою низкою компаній, серед яких - China Mobile International, MTN GlobalConnect, Orange, STC, Telecom Egypt, Vodafone and WIOCC. Інвестори розраховують, що завдяки 2Africa Pearls забезпечити високоякісним швидкісним інтернетом вдасться 3 мільярди людей з 33-х країн світу, тобто - 36% населення планети.

Для порівняння, початкова телекомунікаційна система 2Africa (кабель довжиною 37 тисяч кілометрів) дозволяє зв'язувати 23 країни Африки з Близьким Сходом та Європою. Загалом, системою наразі користуються 1,2 мільярда людей.

"Останні 18 місяців підкреслили важливість зв’язку, оскільки мільярди людей у ​​всьому світі покладаються на Інтернет, щоб працювати, відвідувати школу та залишатися на зв’язку з близькими. Ми продовжуємо інвестувати у підводні кабелі в Африці та за її межами...Facebook продовжує розробляти інноваційні рішення, щоб кожен міг скористатися економічними, освітніми та соціальними перевагами цифрового світу", - наголошують в компанії Facebook.

Після завершення робіт (орієнтовно, це станеться наприкінці 2023 або на початку 2024 року) 222 стане найдовшим телекомунікаційним кабелем у світі, оскільки його довжина сягне 45 тисяч кілометрів. Для порівняння, станом на сьогодні лідером є телекомунікаційний кабель SEA-ME-WE 3, довжина якого сягає 39 тисяч кілометрів.

У Facebook систему підводних інтернет-кабелів називають лише часткою масштабного проєкту розвитку глобальної мережевої інфраструктури. Невдовзі за допомогою цієї системи компанії сподіваються задовольнити потребу в 4- і 5G в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Нагадаємо, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX від Ілона Маска буде запущено у листопаді.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.

Нагадаємо, Володимир Зеленський обговорив питання цифрової трансформації в Україні з очільником корпорації Microsoft Бредом Смітом.