В Україні хочуть піти шляхом країн Євросоюзу та заборонити одноразові вироби з пластику

В Україні можуть заборонити виробництво, використання та імпорт деяких видів виробів з пластику - зокрема, мова йде про гігієнічні ватні палички, соломинки та мішалки для напоїв, одноразовий посуд і столове наряддя, блістерні упаковки, лотки для їжі на винос та палички-тримачі для повітряних кульок. Відповідний законопроєкт під номером 6077 опублікований на сайті Верховної Ради, яка має розглянути його та прийняти остаточне рішення.

Автори законопроєкту посилаються на досвід країн Євросоюзу, більшість з яких приєдналася до так званої Директиви щодо обмеження обігу одноразової продукції та заборону виробів з оксорозкладного пластику. В цих країнах були прийняті відповідні законодавчі зміни, які дозволили реалізувати цю заборону на практиці. Також автори документу аргументують необхідність ухвалення законопроєкту тим, що виробництво пластику у світі невпинно зростає - якщо за останні 50 років воно збільшилося у 20 разів, вже у 2035 році цей показник збільшиться ще у два рази.

Згідно з законопроєктом, в Україні пропонують не тільки заборонити використання і виробництво згаданих пластикових виробів, а й здійснювати державний нагляд за подібною продукцією. Крім того, для порушників таких норм пропонують ввести відповідальність.

Примітно, що вже невдовзі в Україні мають зникнути пластикові пакети - після ухвалення відповідного законопроєкту в червні 2021 року, країна отримала 9 місяців на адаптацію, по завершенню якої в продажу мають лишитися лише біорозкладні пакети. Крім того, до 2023 року ще можна буде користуватися надтонкими пакетами товщиною до 15 мікронів, які здебільшого використовуються для пакування харчових продуктів. Після вказаного строку виробники, торговельні мережі та, власне, українці мають перейти на паперові пакети та багаторазові екологічні торбинки.

Нагадаємо, Кліматичний фонд, який буде збирати екологічні податки та направляти їх на природоохоронні заходи, може запрацювати в Україні вже в 2023 році.

Нагадаємо, у Єврокомісії запропонували законопроєкт, який зменшить кількість зарядних пристроїв у будинках європейців.

Нагадаємо, зміна клімату може призвести до вимирання людства вже через півтисячі років.