Названий ступінь готовності нового Ан-178 для ЗСУ

В Укроборонпромі відзвітували про хід робіт над будівництвом трьох транспортних літаків Ан-178, які Міноборони замовило підприємству "Антонов" в грудні 2020 року. Наразі, планер першого з літаків готовий на 80%, повідомляє пресслужба концерну.

Зокрема, зараз тривають спеціалісти проводять стикування крила із закрилками та передкрилками, а на корпус літака встановлено кіль. Всередині транспортника проводять електромонтаж, а також встановлення бортової радіоелектроніки. Паралельно ведуться роботи зі складання рампи та стулок вантажного люка, виготовляються деталі та агрегати системи штурвального керування, гідросистеми і шасі. Здати в експлуатацію літак авіабудівники сподіваються вже на початку 2022 року.

Другий Ан-178 також будується згідно зі щільним графіком - зараз саме добігають кінця роботи із його фюзеляжем.

Варто зауважити, що двигуни для майбутніх транспортників також уже готові - їх "Антонов" отримав ще в липні 2021 року. При цьому, підкреслюють в Укроборонпромі, при будівництві жодного з чотирьох літаків не використовуються деталі російського виробництва - їх повністю замінили українськими та закордонними аналогами.

Цікаво, що наразі "Антонов" будує чотири Ан-178 - окрім робіт над замовленням Міноборони, підприємство закінчує роботи над транспортником для МВД Перу.

Довідково: Ан-178 – середній транспортний літак вантажопідйомнійстю до 18 тонн. В якості військового транспортника він може перевозити особовий склад, легку військову техніку та зброю і доставляти їх як посадковим, так і парашутним способами.

Нагадаємо, авіаконцерн "Антонов" почав будувати літаки Ан-178 без російських деталей.

Нагадаємо, Укроборонпром планує збудувати 240 кораблів та поповнити бюджет 16 млн грн.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.