Утримати тарифи на тепло від зростання Кабмін збирається за допомогою субвенції місцевим громадам в розмірі 11 мільярдів гривень

Меморандум про взаєморозуміння, підписаний представниками НАК "Нафтогаз", Асоціації міст України та Кабінету міністрів 30 вересня, лишає надію на те, що тарифи на гарячу воду та опалення цієї зими не зростуть. Проте чи варто сподіватися цього насправді, адже документ, по суті, є декларативним? В Кабінеті міністрів заявляють про те, що цього разу справа таки піде далі обіцянок на папері - для того, щоб взимку місцева влада не вдавалася до підвищення тарифів на опалення, на ці потреби уряд спрямує не менше 11 мільярдів гривень, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами голови уряду, ці гроші вдасться "викроїти" коштом податку на доходи фізичних осіб, 4% якого передадуть місцевим бюджетам. Крім того, держава буде підтримувати громади фінансово протягом усього опалювального сезону, а газ для виробництва тепла буде постачатися без перебоїв.

"Ми розуміємо, що бюджети частини громад не зможуть повністю покривати самостійно витрати. Передбачена субвенція для громад з незадовільним індексом податкової спроможності вже з IV кварталу цього року", – зазначив прем’єр.

Варто зазначити, що завдяки діям уряду протягом опалювального сезону ціна на газ не зросте лише для тих споживачів, які обслуговуються згідно з тарифом "Річний": саме на нього, на відміну від тарифу "Місячний", ціна є фіксованою - 7,96 гривні за кубометр без урахування вартості доставки і розподілу. Щоправда, таких користувачів в Україні переважна більшість.

Не зважаючи на всі заходи Кабміну, опалювальний сезон в Україні обіцяє бути проблемним - судячи з того, що серед 220 великих компаній заявки в "Нафтогаз" щодо закупівлі газу досі не подали 42 виробники тепла, батареї 15 жовтня нагріються далеко не в кожному населеному пункті.

Нагадаємо, в Україні 50 великих компаній ТКЕ не підписали з "Нафтогазом" контракт на постачання газу.

Нагадаємо, рекордне здорожчання газу в Європі може негативно відбитися на цінах на газ в Україні під час опалювального сезону.

Нагадаємо, Угорщина підписала контракт на постачання російського газу в обхід української ГТС.