Авіаконцерн «Антонов» почав будувати літаки без російських деталей, в планах ще три Ан-178

Амбітні плани побудови трьох літаків Ан-178 стали цілком реальними. Генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв розповів, що авіабудівний концерн повністю перестане залежати від поставок з Росії. Про це повідомляє проесслужба Укроборонпрому.

За словами Гусєва, для того, щоб замінити все російське обладнання, потрібно видалити 54% всіх деталей на повітряних суднах.

На даний момент розробляють стратегію, яка дозволить виготовляти якісну продукцію всередині країни.

Одним з основних пріоритетів, - ліквідація залежності від поставок матеріалів з Російської Федерації.

«Ми проводимо заходи щодо імпортозаміщення і посилення кооперації всередині концерну. Це нові можливості для розвитку високотехнологічної продукції. Продукції з високою ступеню доданої вартості, яка дуже потрібна сьогодні для обороннопромислового комплексу України», - зазначив Гусєв.

Він виступив під час спільного круглого столу ДК «Укроборонпром» та Український союз промисловців і підприємців.

Наприкінці серпня концерн «Антонов» презентував новий Ан без російських деталей. Замість них використали деталі з США - дві третини, та третину виготовлено з українських матеріалів.

Президент концерну, Олександр Лось заявляв, що «Антонов» вже виконує програму імпортозаміщення комплектуючих літаків різновиду Ан-124-100 Руслан на запчастини Aviall Sevices, що є підрозділом Boeing.

«З початком військової російської агресії в 2014 році ми втратили не тільки ринок збуту, а й ринок поставки важливих компонентів. Деякий час зайняло імпортозаміщення та пошук нових постачальників», - відкинув у простоях підприємства президент концерну.

Українськими літаками цікавляться в багатьох країнах світу. Туреччина, Перу, та й в Україні в Міноборони та МВС не проти замовити літаки.

IT-галузь в Україні невпинно розвивається, приносячи економіці мільярдні прибутки.

Укроборонпром планує збудувати 240 кораблів та поповнити бюджет 16 млн грн.

В найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми