Експерти вважають, що технологія "розумного дому" - це не футурологія, а сьогодення, та радять провести часткову автоматизацію не зволікаючи

Електрика, що вмикається голосом, побутові прилади та пристрої, які контролюють самі себе та виконують ваші накази і побажання - все це технології так званого "розумного дому", які швидко набирають популярності по всьому світу. Ні, про повноцінний штучний інтелект, стверджують експерти, мова поки що не йде (але буде йти в недалекому майбутньому), але переваги проживання в частково автоматизованій оселі люди можуть оцінити вже зараз. Зокрема, для цього варто автоматизувати свій дім хоча б у п'яти найпростіших напрямках, повідомляє видання Science Focus.

  1. Зокрема, не зайвим буде впровадження технології "розумного освітлення", завдяки якому керувати всіма лампами в домі можна за допомогою голосу або зручного для користувача розкладу (у певний час світло в оселі вмикатиметься саме). Крім того, автоматизація дозволить робити світло більш яскравим або затемненим, керувати його температурою.
  2. Ключі більше не потрібні? "Розумні замки" спрощують доступ до будинку для його власника і роблять його складнішим для небажаних гостей, адже двері відчинити можна буде лише за допомогою смартфону, відбитка пальця чи індивідуального коду. Крім того, "розумний замок" можна налаштувати так, щоб він, на додачу до всього, перевіряв, чи вимкнене освітлення та побутові прилади під час вашої відсутності.
  3. "Розумне опалення" зможе реагувати на вашу присутність вдома, за потреби вмикаючись та підлаштовуючи необхідну температуру повітря, тим самим дозволяючи зекономити енергію. Крім того, така опалювальна система, так само як і "розумні" замки, може взаємодіяти з іншими речами в будинку - наприклад, відкривати та закривати штори, двері і вікна в залежності від погоди та часу доби.
  4. Мій дім - моя фортеця. Недорогі бездротові камери Wi-Fi, встановлені вдома, дозволять не перейматися через безпеку оселі. Ці камери можна налаштувати так, щоб вони автоматично вмикали запис та слідкували за непроханими "гостями", передаючи відео на ваш телефон, де б ви не були. Крім того, розумні камери безпеки блискуче взаємодіють із розумними системами безпеки, які можна легко встановити самостійно та контролювати зі свого смартфона.
  5. Телевізори та динаміки, якими можна керувати голосом - досить поширена на сьогодні річ, оскільки голосом в них можна керувати не тільки гучністю. Такі пристрої можна попросити увімкнути улюблену пісню, розповісти про погоду, повідомити останні новини, знайти потрібний кулінарний рецепт чи навіть зателефонувати кому-небудь. Штучний інтелект Alexa, Siri або Google, яким обладнані такі пристрої, дозволяє їм, на додачу до всього, взаємодіяти з іншими "розумними" побутовими приладами, які вже є у вашому будинку.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.

Нагадаємо, українські банки зможуть співпрацювати з криптовалютними біржами.

Нагадаємо, зміна клімату, згідно з найгіршим сценарієм, може призвести до вимирання людства вже через півтисячі років.