Пропрезидентська фракція «Слуга народу» збирає підписи, щоб відправити у відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова

Дмитро Разумков повідомив про це у своїй соцмережі Fаcebook. Він написав що очікував такого кроку та зволікати з процесом не буде.

Ініціював підписання голова фракції у ВРУ Давід Арахамія. Також Разумков передав вітання однопартійцям, які проводять цими днями у Трускавці неформальну зустріч, куди спікера не запросили.

«Як і обіцяв зволікати з процесом не буду сьогодні коли отримують підписні листи продуктивної роботи у Трускавці , - написав Дмитро Разумков.

У ексклюзивному інтерв'ю Українській Правді, оприлюднене напередодні новини про ініційоване звільнення, Разумков зазначав, що не планує йти у відставку, а розмови про зміщення з крісла спікера точаться в кулуарах років зо півтора.

Також Разумков підкреслив, що не вбачає у своїх діях чогось неправильного. Ймовірну відставку пов’язують з тим, що спікер направив закон про деолігархізацію на Венеційську комісію. Проте, за словами Разумкова, Зеленський підтримує цей крок.

«Я не бачу в цьому проблеми, я вважаю, що я зробив усе правильно. До мене звернулися усі опозиційні фракції, уповноважена з прав людини. Добре, що зараз президент підтримує ініціативу щодо опрацювання вищезазначеного в подальшому закону Венеційською комісією», - заявив спікер Ради.

Крім того, Разумков зазначив, що не тримається за посаду, і якщо Верховна Рада вирішить відправити його у відставку, то залишиться народним депутатом. Цікаво, що на запитання до якої фракції піде Разумков, він заявив, що наразі є позафракційним, і на перших порах буде залишатися без фракції.

Раніше Давід Арахамія припустив можливі відставку Разумкова у ефірі ток-шоу, при обговоренні закону про олігархів. Після чого пояснював, що не хотів, щоб конфлікт з Разумковим став публічним.

«Ми будемо, звичайно, спілкуватися з паном спікером, будемо пробувати це робити приватно … і тоді будемо інформувати суспільство»

Раніше Дмитро Разумков був одним з одних найближчих соратників Володимира Зеленського. Він був першим у списку «Слуга народу». Через конфлікти з пропрезидентською фракцією, на думку експертів, голосів за відставку спікера може вистачити.

Головним претендентом на місце головуючого у Верховній Раді може стати Руслан Стефанчук.

В Україні 50 великих компаній ТКЕ не підписали з «Нафтогазом» контракт на постачання газу.

На Донбасі затримано екскерівника Київського бронетанкового заводу, який завдав державі збитків на суму 12 мільярдів гривень.

В уряді планують контролювати та оподатковувати гроші, зароблені українцями неофіційно.