У вересні почав працювати закон Про податкову амністію, який передбачає фіксування активів з яких не було сплачено податки

Під час круглого столу «Податкова амністія: як пройти не спіткнувшись», голова податкового комітету парламенту Данило Гетьманцев зазначив, що за три тижні було задекларовано 33 млн грн. З цієї суми до бюджету потрапило 1,6 млн грн.

Гетьманцев розповів для чого було впроваджено податкову амністію. З 2022 року в Україні почне дію антиофшорний закон. Він передбачає серйозні правила для ведення великого бізнесу. Тим, хто ховає статки на закордонних рахунках прийдеться показувати державі ці статки.

«Це також можливість для податкової задати питання звідки в тебе ці гроші на якісь великі покупки. Мова йде не про молоко і хліб. А йде про автомобілі, квартири, нерухомість, корпоративні права, та все що є в реєстрах», - заявив Гетьманцев.

За словами голови податкової комісією ажіотаж наростає, 1,6 мільйона гривень у бюджет це не така і велика сума, але це лише початок, впевнений нардеп.

Система податкової амністії працює зручно та швидко. Варто зазначити що це добровільно процедура і покарання за неподання не передбачено.

Однак через планові введення контролю доходів громадян в майбутньому відсутність задекларованих доходів може працювати не на користь платника податків.

На питання, як працює закон, Гетьманцев розповів:

«Дуже зручно. Ви звертаєтесь до банку, банк відкриває рахунок, видає довідку, що ви поклали гроші на спеціальний рахунок. Після цього ви заповнюєте в електронному вигляді декларацію додаєте цю довідку і відправляєте декларацію до податкової. Сплачуєте 5%. Це все, що вам треба зробити».

У разі, якщо це не гроші, а інші активи, то їх просто треба внести у декларацію, та сплатити податок, без перевірки та оцінки цих активів.

Свою оцінку закону Про податкову амністію дав юрист і аналітик Юрій Радзієвський, який заявив, що тепер злочинними хочуть визнавати будь-які доходи, джерело походження яких не підтверджене. На його думку, це дасть ще більше корупційних схем для правоохоронних органів.

«Податківці ставлять нас перед вибором: або погоджуєтесь на «добровільну» податкову амністію, або стаєте фігурантом кримінальної справи про легалізацію коштів, одержаних злочинним шляхом».

Нагадаємо, закон про податкову амністію буде діяти до 1 вересня 2022 року.

Україна розраховує на отримання від МВФ чергового траншу у розмірі 700 мільйонів доларів.

У жовтні фінансові аналітики прогнозують девальвацію гривні.

В уряді планують контролювати та оподатковувати гроші, зароблені українцями неофіційно.