В найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми

Починаючи з 2021 року Україна реалізовуватиме космічну програму, законопроєкт про яку на черговому засіданні підтримав Кабінет міністрів. Відповідний документ, розроблений Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості разом з Державною космічною агенцією, передбачає, що в наступні чотири роки галузь буде послідовно розвиватися, повідомляє Урядовий портал.

Основних завдань, які мають бути реалізовані з 2021 по 2025 рік, в програмі передбачено шість. Серед них - створення ракетної техніки та космічних систем спостереження Землі, наукові дослідження, впровадження космічної техніки на ринку послуг та діяльність в інтересах безпеки та оборони держави. Передбачається, що вартість програми складе 40,78 мільярда гривень, однак з бюджету на неї буде виділено лише 15 мільярдів. В уряді планують, що решта коштів на програму надійде з інших джерел, дозволених чинним законодавством.

За словами віцепрем'єр Олега Уруського, в уряді розраховують на те, що космічна програма буде прибутковою - вже у 2025 році вона має принести державі 3 мільярди гривень. Крім того, реалізація програми дозволить створити 2 тисячі робочих місць, оскільки одним із її завдань є розробка та створення сучасних зразків техніки - зокрема, ракет-носіїв легкого та середнього класу, які в майбутньому зможуть брати участь в міжнародних проєктах.

"Сукупність завдань і заходів програми на 2021-2025 роки передбачає виконання перспективних проєктів, розроблення ключових зразків космічної техніки, організація робіт, орієнтованих на кінцевого споживача, принципове покращення міжнародного співробітництва, одержання вагомих результатів у пріоритетних напрямках національного розвитку”, - підкреслив віцепрем'єр.

Варто також зазначити, що в проєкті Держбюджету на 2022 рік передбачається виділення 1,1 мільярда гривень Державній космічній агенції, яка має здійснювати наукову, дослідницьку та розробницьку діяльність цим коштом.

Нагадаємо, Китай проводить дослідження, щоб визначити можливість побудови кілометрового космічного корабля.

Нагадаємо, видання Sciencefocus опублікувало рейтинг найдорожчих космічних кораблів, які побували на орбіті Землі та за її межами.

Нагадаємо, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX від Ілона Маска буде запущено у листопаді.