В уряді Угорщини заявили про намір і надалі блокувати вступ України до Північноатлантичного альянсу

Давній конфлікт між Україною та Угорщиною загострився на тлі домовленостей Будапешту щодо постачання російського газу в обхід української ГТС. У відповідь на різко негативну реакцію українського уряду в Будапешті заявили про те, що Угорщина продовжить блокувати вступ України до НАТО, повідомляє видання Magyar Nemzet.

Зокрема, керівник адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш звинуватив у загостренні стосунків між двома державами саме Україну. За словами чиновника, Україна "помстилася" Угорщині ще в 2017 році, коли було прийнято закон про освіту, згідно з яким нацменшини мають навчатися українською мовою, тож кроком у відповідь стане подальше блокування євроатлантичних прагнень України.

"Угорщині слід продовжувати блокувати її шлях до НАТО", — заявив Гуйяш.

Варто зазначити, що Угорщина, в якості однієї з країн-членів НАТО, блокує співробітництво України з Північноатлантичним альянсом з 2017 року, тобто, з моменту прийняття Україною закону "Про освіту". Зокрема, в Будапешті вимагають забезпечити етнічним угорцям, які здебільшого проживають на території Закарпаття, право на здобуття освіти угорською мовою. Примітно, що в НАТО таку позицію Будапешту підтримують. Свого часу до суперечки було залучено Венеціанську комісію, за висновками якої Україні було рекомендовано забезпечити достатню частку освіти мовами меншин в школах, а також внести зміни до закону "Про освіту", подовживши перехідний період впровадження нових мовних норм та звільнивши приватні школи від нових мовних вимог. В 2019, за словами президента України Володимира Зеленського, всі рекомендації Венеціанської комісії було виконано.

Нагадаємо, Угорщина домовилась з Росією про постачання газу в обхід української ГТС.

Нагадаємо, Росія може зірвати транзит газу через українську газотранспортну систему вже цієї зими.

Нагадаємо, одразу декілька країн-членів Європейського Союзу заявили, що безвізовий режим з Україною створює "привід для занепокоєння".