Оплата товарів та послуг цифровою валютою, чи можна буде ходити до супермаркетів із криптогаманцем?

Після рішення національного регулятора, НБУ, яке очікують після прийняття закону Про віртуальні активи, українські банки зможуть співпрацювати з криптовалютними біржами. Це стало реальним після ухвалення нових законодавчих норм у Верховній Раді.

Криптовалюти в Україні досі вважалися поза законом, адже без регулювання, користуватися цифровими активами можна було лише на спеціальних майданчиках. Нагадаємо, що у багатьох країнах світу криптовалютами можна розрахуватися за товари та послуги. Першою крипту узаконила, як засіб платежу Японія, у Швейцарії є ціла криптопровінція, справжній рай для майнерів та криптокомпаній.

В одному з інтерв'ю менеджер платіжної системи Visa Віра Платонова розповіла, якщо Нацбанк "дасть добро", в основних гравців з'являється можливість зайти в Україну з усіма технологіями на тему крипти. А у банків з'явиться можливість співпрацювати з криптобіржами.

"Ми плануємо зайти в країну з усіма технологіями на тему крипти. Коли Нацбанк дасть "зелене світло", в основних гравців з'явиться можливість увійти в Україні, а у банків — широко працювати з криптовалютними біржами", - підкреслила Платонова.

У такому випадку, легальних операцій з криптовалютами побільшає, та вони зростатимуть у геометричній прогресії.

Вже зараз Visa надає послуги клієнтам, у яких є криптогаманці. Платіжна система проводить транзакції у криптовалютах та навіть випустила карту з кешбеком в біткойнах разом зі стартапом BlockFi.

Як це працює: карту Visa прив’язують до криптовалютного гаманця клієнта, і коли відбувається транзакція то частина криптовалют просто продається та перераховується у валютну вартість покупки.

На думку менеджера Віри Платонової, криптовалюти не стануть масовим засобом платежу, та не зможуть замінити національну валюту у жодній країні. Криптовалюти перетворюються на спосіб інвестування та хеджування активів. Це схоже на "таке собі нове золото".

"Це, скоріше, засіб для збереження та інвестування. Можна покласти криптовалюти на кілька років і дивитися на динаміку зростання. Як інвестиції в нерухомість або блакитні фішки. Але ми ж не платимо золотом кожен день".

Наразі Закон Про цифрові активи знаходиться на підписанні у президента Володимира Зеленського, і цифрові активи українців продовжують бути у невизначеному статусі.

У Китаї заборонили майнінг та будь-які операції з криптовалютами, після чого ціна біткойна різко впала.

Кілька країн Європи оголосили, що безвізовий режим з Україною створює "привід для занепокоєння".

Нацбанк планує продовжити співпрацю з МВФ.