Одразу декілька країн-членів Європейського Союзу заявили, що безвізовий режим з Україною створює "привід для занепокоєння"

Євросоюз може переглянути безвізовий режим з Україною під час Європейського тижня регіонів і міст, який розпочнеться в Брюсселі 13 жовтня. Приводом для такого радикального кроку стала оцінка кількома державами-членами ЄС безвізу, який Україна отримала 11 червня 2017 року. Про це з посиланням на відповідний документ повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, Бельгія, Чехія та Німеччина оцінили наслідки надання безвізового режиму Україні, заявивши, що за останні чотири роки кількість українців, які незаконно проживають або просять політичного притулку в країнах ЄС, істотно збільшилася.

Так, уряд Бельгії висловив занепокоєння тим, що Україна не дотримується так званої "дорожньої карти" безвізу в тій її частині, яка пов'язана з безпекою та правосуддям.

"Якщо національне законодавство було офіційно ухвалене, воно, схоже, не застосовуються повністю. Отже, беручи до уваги постійну відсутність дотримання дорожньої карти в цьому напрямку, ми могли б замислитися над варіантами, які слід розглянути, якщо ми не хочемо запустити механізм призупинення безвізового режиму для України", - зазначається в документі.

В Чехії водночас стурбовані тим, що саме від громадян України надходить переважна кількість заявок на надання притулку. Крім того, кількість українців-нелегалів, які проживають на території країни, лише за останній рік збільшилася вполовину; в цілому ж, мігранти з України становлять 50% нелегалів, які проживають в Чехії.

Німеччина своєю чергою внесла Україну в перелік десяти країн, громадяни яких найчастіше порушували законодавство країни, яке стосується перебування на її території іноземців.

Варто зазначити, що до оцінки лібералізованого безвізового режиму приєдналися ще кілька країн, зокрема - Італія, Словаччина та Франція, проте в своїх висновках про Україну вони не згадували. Уряди цих країн більше занепокоєні аналогічними зловживаннями з боку громадян Молдови, Грузії, Албанії та інших країн Західних Балкан.

Однак, вважає брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Юзвяк, про реальну загрозу перегляду безвізового режиму з Україною йдеться навряд чи - найімовірніше за все, в ЄС вдаються до так званої "тактики залякування" задля того, щоб змусити уряди країн-порушників взятися за розв'язання проблеми. Реальне скасування безвізу, на думку Юзвяка, стало б справжнім подарунком для Російської Федерації, яка прагне посилити свій вплив у згаданих країнах.

"Скасування безвізового режиму буде ідеальним подарунком. Всі столиці це знають і відтак категорично не хочуть натискати на цей гачок", - вважає кореспондент.

Нагадаємо, раніше експерти оцінили, як вибори до Бундестагу вплинуть на відносини між Україною та Німеччиною.

Нагадаємо, у Єврокомісії запропонували законопроєкт, який зменшить кількість зарядних пристроїв у будинках європейців.

Нагадаємо, на думку експерта, заради зниження тарифів на газ та електроенергію для населення в Україні влада має відмовитися від Третього енергопакета ЄС.