Український уряд назвав 5 основних напрямків розвитку Нафтогаз України

У Кабміні доручили державній газовій компанії НАК Нафтогаз впровадити новий алгоритм розрахунку для побутових споживачів. Рішення було прийнято хто на зборах акціонерів від 27 вересня 2021 року № 1011.

Мова йде про сплату за газ, яка буде дорівнювати 12 частині всього обсягу газу, який використовує споживач за рік.

Розраховуватися обсяг буде індивідуально для кожного українця окремо. Варто зазначити що Нафтогаз та деякі інші постачальники вже зараз пропонують такий тарифний план. Тобто сума за рік розбивається порівну на 12 місяців і взимку не є такою критичною для багатьох.

Виникає питання, чи потрібно тепер будуть лічильники газу, та як заощаджувати українцям на блакитному паливі? Виходить, що «тут і зараз» зекономити не вдасться? Але наразі новий алгоритм лише в процесі розробки, яким він буде видно згодом.

Перехід на такий алгоритм розрахунків — це один з п'яти напрямків діяльності НАК "Нафтогаз України".

Інші чотири напрямки стосуються створення груп для газопостачальників. У цих групах учасники зможуть придбати газ в обсягах для потреб українців на однакових умовах за фіксованою ціною до травня 2022 року.

Це значить, що ті газопостачальні компанії, які ще не накопичили достатнього обсягу газу для опалювального періоду зможуть це зробити за фіксованою ціною. У тексті постанови йдеться:

"Створення балансуючих груп для постачальників природного газу побутовим споживачам, учасники яких можуть придбавати газ у НАК “Нафтогаз“ України в обсягах, достатніх для покриття відборів побутових споживачів, на недискримінаційних (рівних) умовах та за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року".

У Нафтогазі прокоментували оприлюднений список напрямків діяльності, та назвали цей крок основами "прозорого способу керування":

"Відповідно до керівних принципів Організації Економічного Співробітництва та Розвитку щодо корпоративного урядування в держкомпаніях, держава має виступати «активним власником». Це зокрема означає, що держава має визначати напрями діяльності державних компаній, реагуючи на результати роботи цих компаній, тощо".

https://www.facebook.com/NaftogazGroup/posts/4491120504301033

Ціна газу у Європі вперше досягла історичної позначки 28 вересня у $1000.

Угорщина напряму домовилася купувати газ у РФ, обхідними шляхами.

Нафтогаз попросив у Кабміну додаткові гроші на опалювальний сезон.