В Україні презентували мобільний додаток "еСуд", який спростить користувачам доступ до процесуальних документів

Мобільну версію підсистеми "Електронний суд" під назвою "еСуд" презентували в Державній судовій адміністрації. Як зазначають у відомстві, відтепер користувачам мобільного додатку буде значно простіше отримати доступ до процесуальних документів, слідувати за рухом справи та отримувати повідомлення від органів судової влади, повідомляє пресслужба ДСА України.

Замовники та розробники "еСуду" зазначають, що з допомогою додатку проблему доступу до правосуддя для жителів тимчасово окупованих територій та віддалених населених пунктів відтепер частково вирішено. При цьому додаток було створено з урахуванням побажань користувачів підсистеми "Електронний суд", яка діє в Україні з 2018 року.

Зокрема, мобільний додаток дозволяє:

- отримувати повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є позивачем або відповідачем;

- переглядати справи, провадження, заяви, клопотання та інші процесуальні документи, надіслані судом чи створені користувачем;

- переглядати та анулювати видані користувачем довіреності та ордери, які зазначені в його електронному кабінеті.

Вільно завантажити додаток "еСуд" на телефон можна в крамницях застосунків GooglePlay та AppleStore.

За словами в.о. Голови ДСА Олексія Сальнікова, розробка додатку стала першим кроком щодо реалізації ініційованої президентом Володимиром Зеленським програми "Суд в смартфоні".

"Це лише перший крок, який вдалося впровадити в стислі терміни та в ситуації критичного недофінансування судової системи", - підкреслив Сальніков.

Примітно, що витрати на розробку додатку - 360 тисяч гривень - взяло на себе представництво Програми розвитку ООН в Україні.

Нагадаємо, IT-галузь протягом 2020 року принесла економіці 5 мільярдів доларів.

Нагадаємо, кількість користувачів соцмережі TikTok перевищила мільярд.

Нагадаємо, президент Зеленський обговорив питання цифрової трансформації в Україні з очільником корпорації Microsoft Бредом Смітом.