Революційні технології майбутнього, які стали доступними у 2021 році

У 2021 році з’явилося безліч цікавих розробок, від приватних електрогелікоптерів до малих ядерних реакторів. Поки світ боровся з пандемією, енергокризою та кліматичними загрозами, науковці та стартапи шукали та створювали неймовірні рішення.

Малі вітряні електростанції

Американська компанія Flower Turbines вирішила розробити невеликі електростанції, які б генерували електроенергію з вітру. За словами розробників їхня розробка більш безпечна та займає менше простору. Турбіни виконані у формі яскравих "тюльпанів". Для роботи не потрібні штормові вітри, швидкість руху повітряних мас достатня 1,2 м/с, тоді як інші малі вітрові турбіни починають працювати зі швидкістю вітру 3 м/с.

Турбіни, які створила компанія практично безшумні, та їх видно пташкам. Такі турбіни вже працюють та дають енергію в кількох країнах світу – Німеччина, Ізраїль, Нідерланди.

Персональний електрогелікоптер

Шведський стартап Jetson Aero створив одномісний аеромобіль, який схожий на невеличкий гелікоптер Jetson ONE. Він працює на електродвигунах. Jetson ONE може розігнатися до 102 км на годину та перебувати у русі до 20 хвилин.

Щоправда, є свої обмеження, вага пілота має бути не більше 85 кг, а для того, щоб ним керувати слід мати ліцензію для польотів.

Чутливі VR-рукавички

Компанія Meta (Facebook) все ж змогла вразити світ створивши рукавички віртуальної реальності, які передають користувачеві змогу відчувати світ метавсесвіту.

Розробка "тактильної" рукавички, дає практично реальні відчуття при торканні до віртуальних об'єктів.

Малі "портативні" ядерні реактори

Американські вчені розробили ініціативу, для малих ядерних реакторів. Це малі реактори, вони зможуть бути портативними та запускатися там, де необхідно виробити невелику кількість тепла та електрики.

Потужність системи не перевищує 10 МВт, запустити такий реактор можна впродовж кількох тижнів.

Малі портативні реактори можна буде виготовляти на заводах як готовий для використання товар і перевозити в 12 метрових контейнерах.

Кінетичний запуск ракет в космос

Стартап SpinLaunch створив альтернативний метод запуску космічних об’єктів на орбіту. Цього року було протестовано перший пілотний запуск.

Компанія розробила систему запуску на кінетичній енергії як основний метод для того, щоб запустити ракету-носій у формі снаряда на висоту, де вмикається двигун для виведення на орбіту.

Нагадаємо, що вчені працюють над розробкою квантового інтернету для безпечного та надшвидкого зв'язку.

Нагадаємо, що на сонячну орбіту запустили потужний космічний телескоп, наступник "Хаббла"

Нагадаємо, що стало відомо скільки Apple платить працівникам, за якими "полює" Meta