Компанія, яка розробляє прилади для військової розвідки, тестує новий безпілотник для повітряної розвідки Gekata

Повітряний комплекс радіотехнічної розвідки Gekata розроблений на базі безпілотника PD-2 від Ukrspecsystems. Радіотехнічний ПК розробив НВЦ "Інфозахист", про це йдеться у сюжеті на YouTube.

Gekata призначена для виявлення радіо випромінювальних цілей на відстані у сотні кілометрів. Розробку показали публіці на виставці "Зброя та Безпека" у 2021 році.

Директор компанії "Інфозахист" Ярослав Калінін розповідає:

"Раніше компанія розробляла пошукові засоби, які виявляли незаконні жучки, диктофони у кабінетах. З точки зору електронної розвідки це нічого. За час війни на Сході України були розроблені такі прилади як "Пластун", "Хортиця". Це системи призначені для пеленгування систем зв'язку противника, автоматизованого швидкісного радіомоніторингу, обробки та реєстрації даних перехоплення".

На розробку Gekata були залучені інвестиції у розмірі два мільйони євро для розробки українського технологічного продукту.

За словами самих розробників, новий повітряний комплекс має всі шанси зробити революцію у засобах радіотехнічної розвідки, завдяки абсолютно новим можливостям.

Наразі під Києвом тривають випробування комплексу. "Геката" здійснила свій перший політ, піднявшись у небо з невеликого літовища. Під час пробного польоту випробовувалися не лише радіорозвідувальні прилади, але й те, як контейнер, який важить 10 кг, впливатиме на базу – безпілотник PD-2.

Весь комплекс складається з наземної станції управління та шести дронів. Вони почергово знаходяться у небі, та мають проводити моніторинг вздовж 100 км лінії фронту з глибиною баражування 450 км.

"Ми виводимо сенсори у повітря, розміщені на безпілотні літальні апарати. Таким чином, ми робимо їх непомітними для розвідки противника. Вони не прив'язані до якогось конкретного місця. Їх неможливо вразити. Вони можуть міняти конфігурацію, і заглядати у кожну шпарину, де б не знаходилися засоби протиповітряної оборони, або радіотехнічної розвідки противника", - зазначає Ярослав Калінін.

Ті задачі, які зараз використовується громіздкими наземними сенсорами, можна буде здійснювати набагато легше.

Це дозволяє у режимі 24/7 збирати інформацію про всі об’єкти противника, які випромінюють у радіопросторі та точно визначити їхні координати.

Gekata лише збирає дані, не випромінюючи нічого, а по друге - PD-2 має розмах крила до 5 метрів, що робить його виявлення РЛС доволі важкою задачею.

Загалом можливості Gekata дозволяють відстежувати одночасно до 200 цілей та передавати інформацію про них у режимі онлайн. Або, у випадку повної "радіотиші" чи автономного польоту, накопичувати цю інформацію на внутрішніх носіях.

Фактично, рішення НВЦ "Інфозахист" у вигляду "рою" БПЛА дозволяють замінити "класичні" літаки радіотехнічної розвідки або мережі наземних станцій РТР, на кшталт "Кольчуги".

Нагадаємо, що Володимир Зеленський розповів про виділення коштів на завод дронів, який почнуть будувати в наступному році.

Нагадаємо, що КБ "Луч" заявило про готовність налагодити серійне виробництво безпілотників "Сокіл-300"

Нагадаємо, що військовий флот США показав як виглядатимуть безпілотні рибоподібні роботи Manta Ray.