Державне підприємство "Зоря"-"Машпроект" розробляє водневий двигун, який можна буде використовувати на електростанціях

Світовий тренд на екологічно чисте паливо, зокрема - водень, змусив українських конструкторів зацікавитись перспективною розробкою водневих двигунів, які вже невдовзі можуть знадобитися як в Україні, так і за її межами. Так, на державному підприємстві "Зоря"-"Машпроект" розпочали розробку водневого двигуна, перший робочий зразок якого має бути готовий вже у 2023 році, повідомляє пресслужба "Укроборонпрому", до складу якого входить підприємство.

"Розробка водневих двигунів та їх подальше впровадження у промислових масштабах може покращити енергетичну безпеку Україну та якість повітря, яким ми дихаємо. Перехід до водневої економіки вже розпочався у всіх розвинених країнах світу, Україна не пасе задніх", - зазначив гендиректор "Зоря"- "Машпроект" Олексій Жуковець.

Зараз на підприємстві працюють над створенням спеціального стенда, на якому розроблятимуть та досліджуватимуть робочі зразки камер згоряння для серійних та перспективних газотурбінних двигунів. Цей етап робіт буде завершено у другій половині 2022 року, після чого конструктори "Зоря"-"Машпроект" перейдуть до виготовлення робочого зразка камери внутрішнього згоряння на водневому паливі для газотурбінного двигуна. Очікується, що потужність такого двигуна становитиме 25 МВт і його можна буде використовувати на електростанціях.

Наразі підприємство здійснює розробку власним коштом, проте її перспективність в контексті взятих Україною зобов'язань щодо відмови від вугілля у наступні роки дає змогу сподіватися, що згодом виробництво водневих двигунів буде підтримано на державному рівні.

Варто відзначити, що у вересні 2021 року НАК "Нафтогаз України" та німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері розвитку водневої енергетики. Обидві компанії домовилися проаналізувати можливості взаємовигідної співпраці щодо створення повного ланцюга вартості "зеленого" водню та його похідних, які виробляються в Україні.

Нагадаємо, в Україні планують виробляти "зелений" водень, який постачатимуть до країн Європи.

Нагадаємо, під час кліматичного саміту Cop26 в Глазго понад 40 країн погодились відмовитись від використання вугілля в енергетиці у найближчі 20 років.

Нагадаємо, значну роль в енергетичній кризі, яка охопила Європу, відіграла "зелена революція", що не виправдала сподівань, які на неї покладалися.