Українська влада розраховує на підтримку депутатів у законопроєктах про накопичувальну пенсію

Створення Фонду гарантування вкладів, та реальність впровадження Накопичувальної системи обговорювали під час дискусії «Накопичувальна пенсія — українська мрія чи реальність?», - пише урядовий портал.

Наразі чиновників цікавить кілька питань, через які гальмується прийняття накопичувальної пенсійної системи. Одним з таких питань є система гарантування вкладів в НПФ. Вона буде відповідною до моделі, яку вибере Україна. Про це заявив член Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, Юрій Бойко. Він зазначив, що міжнародний досвід використовує різні моделі, тому варто розглядати в першу чергу систему ризиків:

"Коли ми говоримо про гарантії, то тут доречніше розглядати систему ризиків. Це комплекс заходів, починаючи з системи функціонування інфраструктури та форми гарантій, які взаємозалежні".

Фахівець назвав кілька форм захисту від інвестиційного ризику. Це відмова від гарантій, на користь інструментів фондового ринку таких, як ф’ючерси та деривативи. Або такий захист – гарантії повернення, для того слід створити «третю особу». Для цього слід створити сервіс-провайдера ПФ, або об’єднання для колективної передачі ризиків.

Існує метод створення резервного фонду у самому НПФ або на рівні компаній з управління активами.

У світі форми гарантій існують дуже різноманітні. Від гарантій повернення капіталу, до гарантій фіксованої дохідності або плаваючих гарантій. Але є одне але. Треба розуміти, що за будь-які гарантії треба платити.

Кожна гарантія має свою ціну. Розраховуватися за неї будуть або платники податків, якщо гарантію видає держава, або, власне, учасники системи. Вартість гарантій залежить від того, який обсяг капіталу вона покриває.

Також член НКЦПФР зазначив, що Нацкомісія працює над тим, щоб створити нові можливості для інвестування пенсійних заощаджень. Наразі існує лише один інструмент, у який можна інвестувати вклади, це ОВДП.

"Для третього та другого рівнів пенсійного забезпечення передбачена чітка структура, куди саме можуть бути вкладенні пенсійні кошти. Це і банківські інструменти, і цінні папери та ін".

Експерт зазначив що на даному етапі в Україні є проблема з фінансовими інструментами.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував на важливості розробки накопичувальної пенсійної системи, зазначаючи, її запуск в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд доларів.

Українців зобов’яжуть утримувати літніх батьків, інакше спадщини не побачити.

В уряді пояснили, чому пенсійні виплати можуть знизитись на 10 відсотків.

Чому Рада збирається переглянути бюджет на 2022 рік, знадобилося додатково 40 млрд.