Через пандемію COVID-19 в Мінекономіки скорегували прогноз зростання ВВП України у 2022 році з 3,8% до 3,6%

Нові хвилі пандемії змушують уряд продовжувати карантинні обмеження в Україні на невизначений поки що час, через що у 2022 році підприємствам скоріше за все знадобиться більше часу для відновлення та адаптації до нових умов. Через це ВВП України протягом року очікувано зросте не на 3,8%, як прогнозували в уряді (до речі, саме цей показник закладено у державному бюджеті), а на 3,6%, заявила міністерка економіки Юлія Свириденко в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

"Міністерство очікувало, що обмеження для економіки буде знято раніше, але виявлення нових випадків та чергові хвилі COVID-19 свідчать про те, що підприємствам може знадобитися більше часу, щоб адаптуватися до нових умов", - зазначила Свириденко.

Крім того, за словами міністерки, наразі Нацбанк вживає заходів щодо втримання інфляції на рівні 4-6% у 2022 році.

При цьому прогнози світових фінансових установ стосовно ВВП України в наступному році істотно різняться між собою. Приміром, в опублікованому наприкінці листопада прогнозі Міжнародного валютного фонду зазначається, що ВВП сягне тих-таки 3,6%, а от інфляцію на згаданому рівні втримати не вдастся - зрештою, вона сягне 7,1%

За оцінкою Світового банку, протягом наступних двох років, 2022 та 2023-го, ВВП України має сягнути 3,5 та 3,7% відповідно.

Тим часом "український" прогноз найбільшого банківського холдингу США J.P. Morgan випромінює оптимізм - попри те, що в установі скептично ставились до зростання ВВП України у 2021 році, в 2022 вітчизняній економіці напророчили приріст аж у 5%.

Разом з тим, жовтневий прогноз національного банку України передбачає, що ВВП не зросте вище 3,8% через несприятливу ситуацію на ринку енергоносіїв і логістичні проблеми, які будуть обмежувати випуск української промисловості.

Нагадаємо, в Міністерстві фінансів заявили, що ВВП України у 2021 році у доларовому еквіваленті складе рекордні 195 мільярдів.

Нагадаємо, МВФ знизив прогноз зростання ВВП України на наступний рік.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Світового банку, у 2022 та 2023 роках економіка України покращиться на 3,5% та 3,7% відповідно.