В Уряді анонсували реформування держпідприємств та розповіли, скільки з них залишиться у власності держави

Про майбутню реформу розповіла Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки. Вона заявила, що це буде масштабне оновлення та реформування публічної власності. Про це Свириденко заявила агентству Інтерфакс-Україна.

За її словами після проведення реформи, у власності держави має залишитися до сотні підприємств. Найбільші компанії будуть підпорядковані уряду, це буде масштабне оновлення публічної власності.

"У 2022-му ми маємо провести масштабну реформу публічної власності. На рівні міністерств залишиться не більше 100 підприємств".

Реформа передбачатиме розпочатий шість років тому "тріаж" держкомпаній. Мається на увазі "сортування" держкомпаній на ті, які мають залишитися у довгостроковому періоді у державній власності, на ті, які мають бути передані у концесію та ті, які можна приватизувати або ж взагалі ліквідувати.

"Ми розділимо підприємства на непрацюючі та працюючі. Працюючі, і собі, - на ті, які мають залишитися у державній власності, та на ті, які можуть бути продані", - пояснила міністерка.

Надалі, працюючі підприємства, які залишатимуться у державній власності, об’єднають у великі конгломерати, та звершать важливу реформу.

Урядовці впевнені, що державні підприємства є значним джерелом фіскальних ризиків. Їхні фінансові проблеми перекладаються на проблеми бюджету, через що відбувається витік коштів.

На форумі UkraineInvest "Make in UA" Денис Шмигаль також говорив про реформи держпідприємств, назвавши її "вибуховою реформою".

За словами Шмигаля розпочато активно велику приватизацію цього року, а також проводиться мала приватизація.

Голова Кабінету міністрів заявив, що є надзвичайно успішні приклади продажу та запросив усі зацікавлені сторони долучатися до цього процесу.

Нагадаємо, цього року стартувала підготовка до приватизації державного Укргазбанку та ощадбанку. З Укргазбанком було укладено угоду про кредит International Finance Corporation, який потім може бути конвертований в акції.

Так само й Ощадбанк заручився підтримкою EBRD, який хоче купити пакет акцій Ощадбанку.

Також цього року було реструктуровано оборонне підприємство Укрборонпром, який перетворили в Акціонерне товариство, 100% акцій якого належать Кабміну.

Також було повернуто з довгострокової оренди підприємство "Добропіллявугілля", щоправда, наразі звітують про зменшення обсягів виробництва та заборгованість з заробітних плат шахтарям.

Нагадаємо, "Укроборонпром" визначив підприємства, які втратили потенціал.

Нагадаємо, стало відомо коли та за скільки можна продати ПриватБанк.

Нагадаємо, Фонд держмайна виставив в оренду нерухомість в Чорнобилі для розвитку туризму.