Китайський гігант-забудовник Evergrande, який кілька місяців поспіль перебуває на межі банкрутства, відновив роботи на більшості об'єктів

Китайська компанія Evergrande, яка оголосила про обмежений дефолт на початку грудня після того, як не змогла сплатити внески за офшорними облігаціями на суму близько 82 мільйони доларів, неочікувано поновила будівельні роботи на більшості об'єктів. Мова йде про 92% чинних проєктів, які в Evergrande "перезапустили", повернувши на роботу працівників та відновивши контракти з постачальниками будматеріалів. При цьому в компанії запевняють, що з огляду на це Evergrande зможе почати повертати борги своїм кредиторам - банкам та фінансовим компаніям.

"У міру того, як ми успішно відновлюємо роботи, виробництво та будівництво, ми зможемо передавати житло покупцям, відновлювати продажі та операції і погашати борги", - заявив глава компанії, мільярдер Хуей Ка Янь.

При цьому в Evergrande обіцяють ще до кінця 2021 року передати у власність покупців щойно збудовані квартири - йдеться про 115 житлових комплексів та 39 тисяч квартир. Враховуючи, що протягом трьох останніх місяців компанія передавала у власність клієнтів менш як 30 тисяч квартир, це можна вважати неабияким проривом для Evergrande, сумарні борги якої наразі перевищують 300 мільярдів доларів.

Варто зауважити, що проблеми Evergrande, яка відіграє значну роль для економіки Китаю, турбують, перш за все, уряд країни, для якого зараз вкрай необхідно провести реструктуризацію компанії. Після економічних потрясінь, викликаних пандемією COVID-19, нові негаразди Китаю потрібні менше за все, тому уряд Сі Цзиньпіна наразі змушений "викручуватися", намагаючись не допустити банкрутства компанії та, разом з тим, не надавати їй фінансової допомоги, тим самим не створюючи прецеденту для подібних випадків в майбутньому.

Водночас тінь банкрутства, яка продовжує нависати над Evergrande, навряд чи може загрожувати глобальною економічною кризою, якої спочатку побоювалися економісти всього світу. Попри те, що банкрутство компаній масштабу Evergrande зазвичай спричиняє значні економічні потрясіння для решти країн, в цьому випадку ринки встигли оговтатись після першого шоку, який спричинила звістка про потенційне банкрутство китайського гіганта.

Наразі експерти враховують політичну складову питання, виходячи з якої можна вважати, що уряд Китаю не допустить раптового обвалу, тож "ефект раптовості" і подальший шок глобальної економіки можна виключити.

Нагадаємо, китайська компанія-забудовник Evergrande вперше оголосила про "обмежений дефолт".

Нагадаємо, головними загрозами для глобальної економіки у 2022 році можуть стати нові штами COVID-19, економічні проблеми Китаю та геополітична нестабільність на планеті.

Нагадаємо, у МВФ прогнозують, що штам коронавірусу "омікрон" може завадити світовій економіці відновитися після глобального карантину.