Китай скаржиться на супутники Starlink від компанії SpaceX, які начебто двічі мало не зіткнулися з орбітальною станцією "Тяньгун"

Китай заявив про небезпеку, яку створюють на орбіті Землі супутники з угрупування Starlink. При цьому офіційний Пекін посилається на інциденти, які сталися в липні та наприкінці жовтня 2021 року, коли ймовірність зіткнення китайської орбітальної станції "Тяньгун" з супутниками компанії SpaceX була настільки високою, що несла загрозу життю й безпеці астронавтів. Відповідну скаргу Китай вже направив до Управління з питань космічного простору ООН.

"В цілях безпеки китайська орбітальна станція вдалася до маневрів для ухиляння від зіткнення", - йдеться у документі.

У скарзі Китай вимагає поширення цієї інформації між державами-учасницями договору про космос та закликає США "діяти відповідально" з огляду на згадані інциденти.

Наскільки обґрунтовані претензії Китаю, наразі невідомо, адже незалежних експертиз щодо заявлених випадків поки що не проводилось. Не коментують ситуацію і в SpaceX, але науковці стверджують - подібні "ДТП" на орбіті цілком можливі. Крім того, надалі ризик зіткнень між штучними супутниками лише збільшуватиметься, враховуючи, що збільшуватиметься кількість і самих супутників.

Зокрема, лише на цей час Starlink вивів на орбіту 1600 супутників: в недалекому майбутньому їхня кількість буде доведена до 12 тисяч, на що компанія має цілком офіційний дозвіл від уряду США. Крім того, власну "армаду" готує до запуску головний конкурент Ілона Маска, американський мільярдер Джефф Безос, який також мріє про розширення мобільної інтернет-мережі 5G та 4G LTE, заради чого йому знадобляться понад 3 тисячі супутників.

Варто відзначити, що за оцінками науковців вже у 2030 році на орбіті Землі перебуватимуть близько 100 тисяч супутників, причому проблема "космічного сміття", якого на орбіті також вистачає, досі так і не розв'язана. Виходячи з цього, вчені попереджують про можливість виникнення так званого "синдрома Кесслера", суть якого полягає у побоюваннях щодо лавиноподібного збільшення кількості зіткнень, збільшення кількості нових осколків, та, як наслідок, повної непридатності навколоземного простору для польотів.

Нагадаємо, ракета Crew Dragon від компанії SpaceX доставить перших туристів на Міжнародну космічну станцію наприкінці лютого 2022 року.

Нагадаємо, аерокосмічна компанія SpaceX перероблятиме вуглекислий газ з атмосфери на паливо для ракет.

Нагадаємо, NASA профінансує розробку проєкту нової космічної станції, створенням якої займатимуться три приватні компанії із США.