Зміна клімату, згідно з найгіршим сценарієм, може призвести до вимирання людства вже через півтисячі років

Величезні території, повністю непридатні для життя, посуха та голод стануть наслідками глобального потепління на планеті. В результаті, людство може просто зникнути, і станеться це вже невдовзі - всього лише за 500 років. Результати дослідження, яке припускає саме такий сценарій розвитку подій, опублікувало наукове видання Global Change Biology.

В своєму прогнозі дослідники опиралися на дані, що стосуються антропогенних чинників, які найбільше впливають на клімат та екосистеми планети. Зокрема, йдеться про концентрацію парникових газів в атмосфері, збільшення якої може викликати критичні проблеми ще до 2010 року.

"Точку неповернення", стверджують дослідники, людство пройде вже в 2100 році: навіть якщо кількість викидів в атмосферу в наступні століття буде суттєво скорочено, незворотні зміни клімату вже встигнуть відбутися, а їхні катастрофічні наслідки населення планети буде відчувати протягом наступних століть.

Зокрема, мова йде про те, що придатні для вирощування сільськогосподарських культур території (як і рослинність взагалі) в майбутньому "посунуться" ближче до полюсів планети, тоді як найважливіші екосистеми - приміром, басейн Амазонки - загинуть.

"Наші прогнози є початковою спробою і досить невизначені з огляду на тривалий часовий горизонт. Ці зусилля мають на меті підкреслити необхідність складнішого моделювання клімату після 2100 року", - наголошують автори дослідження.

Варто відзначити, що за останні півстоліття кількість аномально спекотних днів збільшилася вдвічі, а максимальна температура повітря по всій планеті збільшилася від 0,5 до 2 градусів за Цельсієм.

Нагадаємо, через глобальне потепління льодовик Тянь-Шаня може зникнути, що стане причиною нестачі питної води.

Нагадаємо, у Єврокомісії запропонували законопроєкт, який зменшить кількість зарядних пристроїв у будинках європейців.

Нагадаємо, Кліматичний фонд, який буде збирати екологічні податки та направляти їх на природоохоронні заходи, може запрацювати в Україні вже в 2023 році.