Президент США Джо Байден підписав оборонний бюджет країни на 2022 рік, у який не увійшли санкції проти "Північного потоку-2"

Закон про оборонний бюджет США у 2022 році, який передбачає витрати в обсязі 768,2 мільярда доларів, остаточно затвердили у Вашингтоні - кінцеву версію документу, підписану президентом Джо Байденом, опублікував сайт Білого дому.

Загалом, сума, передбачена США на оборону, більша на 25 мільярдів за ту, яка передбачалася спочатку. Воно і не дивно, адже оборонні витрати країни стосуються не лише захисту власної території, а й надання допомоги партнерам - зокрема, Україні. Так, згідно з документом, в рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України на підтримку ЗСУ протягом року спрямують 300 мільйонів доларів - це на 50 мільйонів більше, ніж у 2021 році, причому 75 мільйонів від цієї суми передбачається витратити на летальну зброю.

Примітно, що з оборонним бюджетом США у Сенату країни проблеми виникали протягом усього шляху, який документ пройшов перш ніж потрапити на підпис голови держави. Зокрема, республіканці та демократи сперечалися через внесення до оборонного бюджету пункту, який передбачав би впровадження санкцій проти скандального газопроводу "Північний потік-2". Зрештою, даний пункт до закону так і не увійшов.

Але не все втрачено?

Після того, як в Сенаті дійшли згоди щодо тексту закону про оборонний бюджет, республіканці зареєстрували новий законопроєкт під назвою "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони", автори якого пропонують завдати санкційного удару по компанії-операторові газопроводу "Північний потік-2". Крім того, новий законопроєкт передбачає збільшення військової допомоги Україні ще на 150 мільйонів. Росію в контексті документу його автори пропонують офіційно визнати "державою-терористом".

Крім того, наразі голосування Сенату очікує іще один законопроєкт, запропонований республіканцем Тедом Крузом. Він також передбачає санкції проти "Північного потоку-2", причому розглянути його, згідно з попередньою домовленістю між законодавцями, Сенат має вже в січні 2022 року - орієнтовно, це може статися 14 січня.

Варто зауважити, що Сенат США входять 100 законодавців, по 50 від республіканців та демократів. Для затвердження документа верхньою палатою він має отримати 60 голосів. Після голосування у сенаті ініціативу направлять до палати представників. Якщо конгрес схвалить запровадження санкцій, то документ має підписати президент США Джо Байден.

Нагадаємо, в Сенаті США пропонують застосувати санкції проти російського "Північного потоку-2" та посилити обороноздатність України.

Нагадаємо, в Європарламенті закликають Німеччину згорнути газопровід "Північний потік-2" в разі російської агресії проти України.

Нагадаємо, в Європі планують перебудувати енергетичні ринки так, щоби довгострокові газові контракти стали непотрібними вже у 2049 році.