Експерти та аналітики погіршили прогноз на ціну першої криптовалюти на наступний рік

Ціна біткоїна, яка, за прогнозами частини інвесторів, мала сягнути до кінця року до 100 тисяч доларів, торгується вполовину дешевше. Ціни на біткоїн та решту криптовалют минулого тижня показали "червоні" свічки, а загальна капіталізація крипторинку втратила майже трильйон доларів з часу своїх пікових значень у кінці листопада – початку грудня. Наразі ВТС стагнує в регіоні $51 111, за даними CMC, на час написання статті.

Ціна біткоїна впала до мінімуму – трохи понад $45 000, що на 30% менше, ніж історичний максимум у майже $70 000 на початку місяця. Тим часом інші основні криптовалюти, включаючи етер, BNB Binance, solana, cardano і XRP Ripple, також зазнали збитків.

Виконавчий директор криптобіржі Kraken Джессі Пауелл попередив, що, на його думку, ціна біткоїна може різко впасти у 2022 році.

Свої побоювання він обґрунтовує посиленням глобальної політики центрального банку разом із глобальними фондовими ринками та іншими активами.

"Якщо враховувати ціни минулого тижня, то у 2022 році ВТС може впасти до $40000 і нижче".

Фото: скрин CoinMarketCap

Пауелла підтримав колишній виконавчий директор Goldman Sachs Майк Новограц, який вважає, що попереду нас чекає більше "болю" через різке падіння ціни біткоїна.

При цьому він зазначив, що сподівається, що ціна найбільшого цифрового активу буде становити близько $42 000.

"Для біткоїна $42 000 - досить важливий рівень, і низькі 40 повинні триматися", – сказав Новограц, перш ніж додати, що біткоїн "інтенсивно торгується", оскільки люди починають продавати активи наприкінці року.

На його думку, ціни на біткоїн в середньостроковій перспективі будуть падати:

"Так багато грошей вливається в простір, що не має гарантії, що ціни на криптовалюту будуть рости. Якщо ви "лонги", то у наступному році буде значно боляче", – сказав Новограц.

Новограц, який є великим прихильником біткоїна, також сказав, що очікує, що 2022 рік стане роком DeFi.

Цього року DeFi "не любили", оскільки проблеми, пов’язані з політикою "Знай свого клієнта", зашкодили її перспективам інституційного прийняття. У наступному році все може змінитися.

Нагадаємо, криптовалюти у поточному році значно зросли у загальній капіталізації.

Нагадаємо, стало відомо п'ять найприбутковіших криптовалют 2021 року.

Нагадаємо, регулятор оновив список інвестиційних проєктів, в які краще не вкладатися.