Після скандалу з податковими штрафами Сінево, ще одна компанія заявила про неправомірні штрафи ДПС

Український стартап MySales Labs заявив, що переміщує бізнес до Великої Британії через податкові нарахування у 2,6 млн грн. Стартап розробляє рішення для прогнозування продажів, промо та автозамовлення для роздрібних мереж. Про згортання бізнесу в Україні заявив засновник та керівник компанії Олексій Івасюк.

Він повідомив, що працівники податкової цілеспрямовано прийшли перевіряти трьох осіб, яким були виплати за підтримку та розробку програмного забезпечення. Ці спеціалісти перебували у штаті компанії певний час лише на 0,25 ставки, поки їх не звільнили. Податкова нарахувала виплату з порушеннями, і через це MySales вирішили перебратися до Британії.

За словами Івасюка, перевірка мала відбутися у 2020 році, але її перенесли через коронавірус на листопад-грудень 2021 року.

Він зазначає:

"Ми надали посадові інструкції людей, які вважалися в штаті. Там і близько не було пов’язаного з розробкою програмного забезпечення. Ми — невелика компанія, і кожен у нас — на всі руки майстер".

Івасюк розповів, що усі необхідні документи та пояснення були надані інспекторам. Керівник компанії сподівався на закон та здоровий глузд.

"Але в акті нам написали, що документи не надані!", - заявив Івасюк, та це підтверджено у додатку до акту перевірки. Там вказано, що такі документи компанія відомству не надала.

Податківці заявили, що не отримали цих документів, хоча у компанії і є копії та підписи з печатками, що їх прийняли у ДПС.

Також Івасюк зазначив, що податкова у телефонній розмові запропонувала подавати оскарження до суду.

"Можливо ви й праві, але керівництво вимагає. Подавайте до суду", - розповідає директор про розмову з податківцями.

Керівник стартапу заявив, що розмір штрафу надто великий для їхньої невеличкої компанії,

"Нам донарахували податки на виплати ФОПам за підтримку та розробку ПЗ + штрафи, інтерпретувавши це, як трудові стосунки", — пише він.

Керівник MySales зазначив, що перед тим, як працювати з ФОПами, він радився з юристами, які запевняли, що співробітники мають право поєднувати роботу в штаті на 0,25 ставки та ФОП.

На реєстрі документів, які надала компанія до ДПС стоять підписи податкових інспекторів, які проводили перевірку. Але

MySales Labs оскаржує рішення в податковій, а після цього збирається оскаржувати його в суді.

Через те, що сума штрафу завелика, пояснює Івасюк, основну діяльність прийдеться перевести до Британії, а в Україні лишається тільки R&D-центр.

"Для нас це дуже велика сума, і ми не зможемо її виплатити, і вони це розуміють. Європейські країни пропонують нам гранти та податкові пільги, дають візи для особливо талановитих людей".

Нагадаємо, ДПС нарахували додаткових податків для компанії Сінево на суму 1,1 млрд грн. У Сінево такі вимоги ДПС назвали абсурдними, безпідставними та необґрунтованими, оскільки 1,1 млрд грн – це майже 50% річного обороту компанії. А головний податківець у Раді Данило Гетманцев взяв ситуацію з компанією "на особистий контроль".

Наразі невідомо, на яких саме умовах стартап перебрався у Британію, проте відомо, що британські податки для юросіб складаються з податків: на прибуток; на додану вартість; на дохід для реалізації основних засобів; річний акцизний на експлуатований транспорт.

Для індивідуальних підприємців, які ведуть бізнес в Англії, неоподатковуваний дохід дорівнює 8 000 £/рік (292 087 грн). А у деяких графствах досі діє діловий податок, що стягується з орендарів нежитлових приміщень. Тому невідомо, чи стартап виграв, переміщуючи основну частину бізнесу до саме цієї країни.

Нагадаємо, що закон, який регулює та змінює Податкове законодавство, підписав очільник держави.

Нагадаємо, в Україні рекордно зросла кількість приватних підприємців

Нагадаємо, в Україні хочуть реорганізувати спрощену систему оподаткування