Кабінет міністрів скасував обов’язкове РРО у сільській місцевості

Компромісне рішення підтримали депутати у робочій групі. Доопрацьований документ про фіскалізацію ФОПів чітко визначає, що реалізація товарів в сільській місцевості не потребує обов’язкового РРО, повідомляє Урядовий портал.

Рішення урядовців прокоментувала перша віцепрем'єр-міністр та міністр економіки Юлія Свириденко. Вона зазначила, що причиною такого рішення стало те, що рівень доходів в селах менший за прибутки, які отримують ФОПи в містах.

Ще однією причиною є відсутність рівномірного швидкісного Інтернету, необхідного для використання програмного РРО.

"Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. Уряд вирішив піти на зустріч підприємцям, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників".

Проте, є й виключення - вони торкнуться ФОПів, які торгують підакцизними товарами; одночасно здійснюють дистанційну торгівлю; а також тих, чий річний обіг розрахункових операцій перевищує 1085 млн грн, або у разі, якщо сільрадою прийнято рішення про обов'язкове застосування РРО.

Голова парламентського комітету з податкових питань Данило Гетманцев також повідомив про рішення на своїй сторінці.

"КМУ прийняв зміни до постанови № 1336, які чітко визначають, що реалізація товарів на території села звільнена від обов‘язкового використання РРО".

На сторінці Гетманцева підприємці звертаються до депутата з проханнями підтримати законопроєкт 6348, який передбачає для ФОП платників ЄП ведення обліку доходів і витрат за типовою формою, щоденно вносячи отримані доходи та витрати. передбачається можливість ведення такої форми як в паперовому, так і в електронному вигляді.

Проте Гетманцев у одному з коментарів відповів, що даний законопроєкт "не дієва конструкція"

Фото: скриншот Facebook

На думку юристів, таким чином законодавці лише відвернули увагу від закону про РРО, який не змінили на постанову КМУ - її міняти простіше.

"Цією постановою тепер будуть регулювати більшою мірою, хто зможе працювати без касового апарату, а з використанням книжок. Ці виключення стосуються тільки сіл, і не розповсюджуються на селища міського типу", - зазначає юрист Богдан Янків.

Насправді книжки вести складніше, ніж касовий апарат, бо касовий апарат - це автоматизована звітність, автоматизована у більшості фіскалізація, а книжки вимагають постійної роботи з паперами.

З 1 січня 2022 року платники ЄП другої-четвертої груп ФОП, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.

Нагадаємо, Данило Гетманцев розповів як працюватиме новий закон для малих підприємців

Нагадаємо, в Україні рекордно зросла кількість приватних підприємців

Нагадаємо, українці задекларували мільярд гривень завдяки податковій амністії, це принесло 50 млн грн в бюджет.