Квантовий Інтернет може стати новою сходинкою до надшвидкісної та безпечної Мережі

Вчені проводять дослідження, результати якого можуть стати не тільки комп’ютери нового покоління, але й мережа Інтернет, яку неможливо зламати, та яка передаватиме інформацію надзвичайно швидко. Про це йдеться у статті на Studyfinds.

Нова революційна технологія дозволить передавати гігабайти з надсвітовою швидкістю. Вчені працюють над квантовими обчисленнями, здатними передавати величезні обсяги даних на великі відстані, подібно до телепортації.

Імовірність такого припущення досить висока, вважають дослідники, адже якщо взяти до уваги що використовувати у цих рішеннях дефектний алмаз, у якому вуглець замінений азотом або іншим елементом, це цілком реально.

"Єдина проблема полягає в тому, що ці алмазні порожні центри азоту, керовані за допомогою магнітного поля, несумісні з наявними квантовими пристроями", - зазначають у публікації.

Експерти кажуть, що квантові обчислення можуть вирішити за лічені секунди те, на що звичайній машині знадобляться роки. Квантові комп’ютери роблять це, замінюючи двійкові ввімкнення/вимкнення "бітів" класичних обчислень на щось, що називається "кубітами" – по суті, завжди "ввімкнено".

Ідея квантового Інтернету ґрунтується на більш ніж столітній роботі, в якій дослідники визначили, що фотони одночасно є і частинками, і хвилями світла, і що їхній хвильовий стан може розкривати інформацію про стан їхніх частинок і навпаки.

Зараз у всьому світі розробляється лише невелика кількість платформ квантових обчислень. У дослідженні вчені кажуть, що проблема схожа на спробу увімкнути Altair, перший персональний комп’ютер, розроблений у 1974 році, до Інтернету через Wi-Fi.

Хоча дві технології говорять різними мовами, першим кроком є допомога в перекладі. Команда успішно використала мікрохвильові та світлові поляризовані хвилі, щоб заплутати випромінюваний фотон і ліві спінові кубіти, квантовий еквівалент інформаційних бітів у класичних системах.

"Ці поляризації - це хвилі, які рухаються перпендикулярно до джерела походження, як сейсмічні хвилі, що випромінюються горизонтально від вертикального зсуву розлому. У квантовій механіці властивість спіну — правостороння або лівостороння — фотона визначає, як рухається поляризація, тобто вона передбачувана та керована", - пишуть вчені.

"Щоб розробити квантовий Інтернет, потрібен квантовий інтерфейс для генерування віддаленого квантового міксування фотонів, які є середовищем квантового зв’язку", — говорить співавтор Хідео Косака з Національного університету Йокогами в Японії у заяві South West News Service.

"Геометрична природа поляризацій дозволяє нам генерувати віддалену квантову заплутаність, стійку до шумів і помилок часу.

За словами вченого, реалізація квантового інтернету дозволить проводити квантову криптографію, розподілені квантові обчислення та квантове зондування на великі відстані понад 1000 км.

Нагадаємо, бездротовий зв'язок нового покоління непокоїть авіаторів

Нагадаємо, NASA готує до запуску на орбіту унікальний та надпотужний телескоп James Webb

Нагадаємо, TikTok обігнав "пошуковик номер один" за кількістю відвідувачів