Основний український виробник військової техніки, Укроборонпром, розкрив дорожню карту щодо суднобудування до 2030 року

Далекоглядні плани були представлені у Стратегії розвитку суднобудівної промисловості, розміщеній на сайті компанії.

Для розробки Стратегії був проведений ретельний аналіз поточного стану військового та цивільного суднобудування в Україні. До планування долучилася Асоціація суднобудівників України (АСУ) «Укрсудпром».

За даними Укроборонпрома, наразі в Україні є лише 18 суден ВМФ. Виконуючи рішення РНБО, яке було прийнято стосовно розвитку ВМС до 2031 року, Укроборонпром запланував збудувати ракетні катери, корвети, фрегату та патрульні катери, у співпраці з Великою Британією та Туреччиною.

Для цивільних потреб заплановано оновлення парку суден. В Стратегії йдеться про амбітні плани будівництва 240 суден.

"Наша морська індустрія є однією з найважливіших базових конкурентних переваг України. Поліпшення стану галузі може радикально зміцнити економічну потужність України", – зазначив президент Асоціації Віктор Лисицький.

Також в Укроборонпромі порахували, збільшення перевезень внутрішніми водними шляхами може не лише збільшити кількість робочих місць на 7500, але й щороку додатково поповнить бюджет на 16 470 млн грн.

Щоб плани не залишилися на папері, Концерн пропонує здійснити кілька кроків, зокрема, визначити відповідальний за сферу суднобудування орган центральної влади, забезпечити максимальну локалізацію виробництва у межах спільних проєктів з іноземними партнерами, оновити науково-технічну базу і забезпечити систему дешевого кредитуваня під довгострокові капіталомісткі та наукоємні проєкти з суднобудування для потреб ВМС ЗСУ.

"Стратегія забезпечить стимулювання внутрішнього попиту на продукцію суднобудування України, зростання частки вантажних перевезень по українських річках та морях, та формування додаткових фінансових джерел на рівні підприємств", – розповів генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

У презентації також запропонували ухвалити рішення РНБО та заборонити використання суден, які вироблені у Росії, натомість підтримати власне виробництво на законодавчому рівні.

IT-галузь в Україні розвивається шаленими темпами, у 2020 році, "айтішники" заробили 5 мільярдів доларів для економіки України.

Китайці запустили дослідження, щоб побудувати кілометровий космічний корабель зі штучною гравітацією.

Ексчиновник Київського бронетанкового заводу, затриманий СБУ на Донбасі, його звинувачують у збитках, нанесених державі в 12 млрд грн.