Військовий флот США може отримати нові бойові одиниці - безпілотних рибоподібних роботів Manta Ray

Вчені США вже близько двох років працюють над створенням безпілотних підводних апаратів, здатних нести корисне навантаження та виконувати тривалі місії в океані за мінімального втручання людини в їх діяльність. Перший етап програми зі створення таких безпілотників пройшов успішно, тож днями DARPA (Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США - ред.) уклало контракт на продовження програми і проведення її другого етапу.

Два тестові апарати, які отримали назву Manta Ray через свою схожість із рибою-скатом Манта, розробляють військово-промислова компанія Northrop Grumman Systems Corporation та військовий підрядник Martin Defense Group. По завершенню робіт обидва Manta Ray слугуватимуть в якості демонстраційних машин, але згодом, якщо безпілотники доведуть свою корисність, вони можуть з'явитися на озброєнні військового флоту США.

Техзавдання безпілотників Manta Ray передбачає, що апарати, перш за все, мають бути захищені від корозії та біозабруднень (які цілком вірогідні через тривалий контакт з морською водою), а також не повинні залежати від кліматичних умов. При цьому безпілотники мають бути обладнані такими системами керування, які дозволять їм розрізняти будь-які підводні перешкоди - від рифів до льодовиків та скупчень водоростей.

Великі сподівання покладаються також і на автономність апаратів - замовники розраховують, що безпілотники зможуть перебувати під водою впродовж місяців, не залежачи при цьому від близькості до суден і людей. Очевидно, що Manta Ray, скоріше за все, виконуватимуть розвідувальні місії (хоча йдеться також і про дослідницькі), оскільки передбачається, що апарати будуть безшумними, маневровими та малопомітними. На додачу до всього, підзаряджатися безпілотники мають енергією підводних течій.

Нагадаємо, провідні армії світу невдовзі можуть майже повністю перейти на роботизовану техніку зі штучним інтелектом.

Нагадаємо, армія США застосувала бойових роботів під час навчань.

Нагадаємо, кевларові бронежилети, якими користуються в багатьох арміях світу, невдовзі можуть бути замінені легким і надміцним одягом.