За підсумками 2021 року, платформа коротких відео TikTok за кількістю відвідувачів обігнала пошуковик Google з усіма його сервісами

Найпопулярнішим сайтом 2021 року стала соцмережа TikTok, яка зі своїм мільярдом користувачів щомісяця протягом вересня-грудня залишила далеко позаду такого гіганта, як Google, не кажучи вже про Facebook та YouTube. Десятку лідерів наприкінці року визначили аналітики сервісу Cloudflare, за даними яких "призові місця" поділили між собою наступні сайти, сервіси та соцмережі:

  1. TikTok
  2. Google
  3. Facebook
  4. Microsoft
  5. Apple
  6. Amazon
  7. Netflix
  8. YouTube
  9. Twitter
  10. WhatsApp

Цікаво, що конкурувати з TikTok Google (який за підсумками 2020 року був беззаперечним лідером за кількістю відвідувачів) не зміг навіть зважаючи на всі свої супутні сервіси - карти, перекладач, агрегатор новин, фото та книги. Секретом успіху соцмережі аналітики небезпідставно вважають її секретний алгоритм, який дозволяє підбирати відео для кожного окремого користувача персоналізовано - саме завдяки йому буквально "з нуля" "розкрутилися" американська співачка Едісон Рей та танцівниця Чарлі Д'Амеліо.

Варто відзначити, що створений у 2016 році TikTok спочатку був доступний лише користувачам з Китаю, проте вже у 2018 році став доступним по всьому світі. Не зважаючи на те, що до Facebook Марка Цукерберга з його 3,5 мільярдами відвідин на місяць коротким відеороликам TikTok ще рости й рости, вже зараз молода соцмережа впевнено "б'є" таких гігантів, як Facebook, WhatsApp, Instagram і Facebook Messenger за кількістю завантажень. Експерти відмічають, що жодна з популярних соцмереж досі не демонструвала такого швидкого та динамічного розвитку.

Примітно, що для розкрутки тому таки Instagram знадобилося близько восьми років, в той час, як TikTok "впорався" за три - і це не зважаючи на те, що в різних країнах соцмережу неодноразово намагалися заборонити. Так, у 2020 році тодішній президент США Дональд Трамп підписав указ, відповідно до якого Міністерство торгівлі домагалося заборони TikTok в американських магазинах додатків (тоді "відстояти" соцмережу вдалося лише шляхом судових позовів).

Нагадаємо, фахівці з OSINT-досліджень визначили найбільш безпечні для зберігання особистих даних месенджери.

Нагадаємо, найбільш популярні у світі соцмережі та месенджери регулярно "діляться" даними користувачів зі спецслужбами різних країн.

Нагадаємо, в Microsoft анонсують появу власного метавсесвіту та вважають, що віртуальне спілкування скоро замінить відеочати.