У 2021 році Prozorro допомогла зекономити державі 45 млрд грн завдяки торгам на аукціоні

Представники Prozorro показали результати роботи за рік, що минає, та назвали найбільш вдалі нововведення та проєкти. У повідомленні на сайті компанії, зазначають, що держава підписала контрактів на 790 млрд грн.

Завдяки прозорим аукціонам та бізнесу, який знижував ціну на торгах, Україна змогла заощадити значні кошти.

"45 млрд грн еквівалентно 115 новим електропоїздам для Укрзалізниці, або ж побудови 150 шкіл з нуля", — зазначив генеральний директор підприємства Василь Задворний.

У Prozorro визначили, що найбільше коштів було витрачено на закупівлі для будівництва та ремонтних робіт. На ці витрати було витрачено 416 млрд грн. 83 млрд грн було витрачено на паливо та електроенергії. Та 45 млрд на ліки та медичні товари.

За рік в електронній системі було проведено 343 тисячі тендерів, на яких змагалися 69 тисяч учасників.

Електронна система публічних закупівель Prozorro функціонує вже п’ятий рік поспіль. За цей час, завдяки цьому електронному майданчику державою було заощаджено 190 млрд грн.

Однією з найбільших нововведень в компанії стала розробка та запуск обов’язкового онлайн-тестування уповноважених осіб. Командою був розроблений порядок іспиту, перелік запитань до тесту.

Друга "велика історія", яка відбулася за цей рік – це реалізація запиту ціни пропозицій в Prozorro market. Обсяг закупівель в електронному каталозі сягнув 350 мільйонів гривень.

Prozorro market це міні-аукціон, коли кваліфіковані постачальники з кваліфікованими товарами отримують запит, а постачальникам просто треба сказати свою ціну.

Також, за словами Василя Задворного, цього року стала можлива реалізація масового завантаження товарів у електронний каталог. За рік кількість товарів в електронних каталогів зросла в 4 рази

У системі з'явилися нові види закупівель - закупівлі з урахуванням вартості життєвого циклу, та спрощена закупівля для потреб оборони.

З'явилися нові електронні поля в системі закупівель.

Також було розроблено новий урядовий законопроєкт зі змінами до закупівельного законодавства.

Зміни, які передбачені новим законодавством

  • підняття порогів для проведення тендерів на закупівлю товарів та послуг з 200 тис грн до 500 тис грн;
  • спрощення спрощеної закупівлі та можливість укласти прямий договір якщо спрощена за цим предметом закупівлі не відбулася;
  • перегляд підстав для зміни істотних умов договору. Йдеться про розв'язання проблемних питань різких змін ціни на волатильних ринках, зокрема енергоносіїв та пального;
  • зміна підходу до визначення замовників;
  • удосконалення порядку здійснення закупівель товарів та послуг необхідних для боротьби з covid-19

Також за словами заступниці директора Анни Юлдашової, були внесені зміни до постанови 12-16, яка регулює роботу централізованих закупівельних організацій. Була надана можливість замовникам самостійно купувати товари та послуги до 200 тис грн.

Нагадаємо, що Гетманцев розповів як працюватиме новий закон для малих підприємців.

Нагадаємо, що більшість українських жінок стануть військовозобов'язаними.

Нагадаємо, що в Україні рекордно зросла кількість приватних підприємців.