Прем’єр-міністр України розповів про плани уряду з енергомодернізації багатоповерхівок

У своєму підсумковому дописі про результати засідання уряду у четвер, 23 грудня, Денис Шмигаль нагадав, що наступного року буде впроваджена програма, яка передбачає утеплення 5 тисяч багатоквартирних будинків.

"Наступного року розпочнеться програма Президента України "Велика термомодернізація". Її мета — скорочення втрати тепла й споживання газу, що, відповідно, допоможе знизити суми в платіжках населення", - заявив голова Кабміну.

Він розповів, що для того, аби програма почала працювати, було затверджено законопроєкт, покликаний спростити втілення його у життя. Мова йде про спрощений порядок створення ОСББ та чіткий алгоритм для реалізації ініціативи.

Українців вже не раз попереджали про зростання тарифів на житлово-комунальні послуги на наступний рік. Одним зі способів зменшити кількість спожитих енергоресурсів є енергомодернізація житла. За даними аналітиків, завдяки утепленню багатоповерхівок, можна економити до 40% плати за тепло.

150 програм підтримки

Наразі в Україні існує понад 150 програм з енергомодернізації, які передбачають фінансову допомогу для учасників проєктів. Причому вони мають на увазі не лише утеплення, але й заміну системи опалення.

Але державна серед таких лише одна – "Енергодім" від Фонду енергоефективності, яка розпочалася у вересні 2019-го. Станом на 17 грудня 2021 року 692 проєкти з осучаснення будинків за програмою "Енергодім" знаходяться в роботі.

Ще однією урядовою програмою, яка стає дедалі більш популярною є "теплі кредити", які передбачають допомогу в придбанні устаткування не лише для ОСББ та ЖЕКів, але й для фізосіб.

Нова програма Уряду розрахована до 2030 року

Щодо тієї програми, про яку розповів Шмигаль, то це нова програма, яка передбачає підтримку населення для утеплення будинків та зменшення комунальних рахунків, а також

  • стимулювання енергоефективних заходів у системах теплопостачання, водопостачання та водовідведення;
  • енергоефективність у закладах освіти комунальної власності.

На реалізацію програми у 2022 році необхідно близько 2,7 млрд гривень.

В уряді зазначають, що новий законопроєкт змінить нині чинне законодавство. На думку міністрів, певні норми закону "Про Фонд енергоефективності" заважають швидко впровадити програму, а для реалізації часткових проєктів – унеможливлюють реалізацію.

Водночас впровадження комплексних проєктів у житловому та громадському секторах через їх складність та дорожнечу не знаходять масової підтримки в українців.

Нове законодавство буде скорочувати кількість процедур під час втілення в життя, та дасть можливість модернізувати програму частково.

Пропонується спростити порядок створення та функціонування ОСББ, зокрема через розширення можливості використання ними електронних засобів.

Нагадаємо, між Україною та Угорщиною було підписано газовий контракт.

Нагадаємо, ціни на газ в Європі рекордно виросли.

Нагадаємо, Україна не потрапила в лідери рейтингу країн, що переходять на "чисту" енергетику.