Керівники підприємств-авіагігантів закликають не запускати бездротові мережі 5G

Топменеджери двох світових виробників літаків, компаній Boeing та Airbus, попередили, що технологія 5G може становити небезпеку для важливих систем літаків. Про це повідомляє the Guardian.

Хвилювання з приводу запуску телефонії нового покоління, 5G, висловлювали й раніше. Мова йде про спектр C-діапазону, який імовірно перешкоджатиме електроніці літака.

Відомо, що телекомунікаційні компанії США AT&T і Verizon запланували розгортання послуги 5G 5 січня. У заяві, надісланій електронною поштою NPR, представники Boeing заявили, що аерокосмічна промисловість зосереджена на повній оцінці та усуненні потенціалу перешкод 5G за допомогою радіовисотомірів.

"Ми співпрацюємо з авіаційною владою, урядовими лідерами, авіакомпаніями та галузевими групами, щоб забезпечити безперервну експлуатаційну безпеку літаків у всій авіаційній системі в усьому світі", – йдеться у повідомленні.

За оцінками авіакомпаній, 5G вплине на здатність літаків безпечно здійснювати польоти.

Виконавчий директор Boeing Дейв Калхун і генеральний директор Airbus Americas Джеффрі Ніттел закликали відкласти впровадження нової технології запланований на 5 січня.

Дослідження, яке провели в Airlines for America, продемонструвало, що у разі запуску 5G, близько 345 тис. пасажирських та 5,4 тис. вантажних рейсів зазнали б затримок, відхилень або скасування.

5G, який працює на частоті, близькій до частоти, що використовується в авіаційних системах, таких як радіовисотоміри, може викликати перешкоди.

"Airbus та Boeing співпрацюють з іншими зацікавленими сторонами авіаційної галузі в США, щоб зрозуміти потенційні перешкоди 5G для радіовисотомірів", — йдеться у заяві Airbus.

Федеральне управління авіації попросило додаткову інформацію про прилади, які можуть використовувати ті ж діапазони частот, що й 5G.

Управління випустила попередження для польотів, вказавши про перешкоди через запуск швидкісного інтернету.

Цікаво, що ліцензія для телекомунікаційних компаній коштувала мільярди доларів. У грудні AT&T та Verizon відклали комерційний запуск на місяць - до 5 січня - і вжили запобіжних заходів для усунення перешкод.

Boeing та Airbus пропонують обмежити передачу стільникового зв'язку навколо аеропортів та інших критичних районів.

Американська компанія бездротової індустрії CTIA заявила, що 5G є безпечною технологією і звинуватила авіаційну галузь у нагнітанні страху та спотворенні фактів.

Водночас французька влада рекомендуватиме вимикати мобільні телефони з 5G у літаках у лютому. А Управління цивільної авіації Франції заявило, що перешкоди від сигналу на сусідній частоті радіовисотоміру з аналогічною або більшою потужністю призведуть до "критичних" помилок під час приземлення.

Нагадаємо, "Спецтехноекспорт", за даними ЗМІ, потрапив під штрафні санкції.

Нагадаємо, ПЗРК "Stinger" та гелікоптери Black Hawk можуть доповнити військову міць ЗСУ

Нагадаємо, "Антонову" замовлять п'ять Ан-158 для української нацавіакомпанії.