Економісти дали прогноз стосовно того, яким буде курс долара в наступному році

Українська економіка не є сильною та залежить від курсу долара, валюти, яка визнана глобальною валютою, та має стабілізаційний фактор для нашої економіки. Тому курс валют важливий чинник, який визначає багато факторів, від ціни на пальне до рівня інфляції.

У рік, що минає, гривня трималася на високих обертах, підтримувана політикою національного регулятора – Нацбанка України.

Проте, через тривожні новини на кордоні між Україною та Росією, а також чутки про ймовірну енергетичну кризу, та зростання цін у світі на енергоресурси, послабили гривню до долара. Власне, бюджет на 2021 рік передбачав завершення на рівні 29,1 грн за один долар.

Можливо, гривня і далі б зміцнювалася, однак тренд перервали новини про стягування Росією військ до українського кордону. Додалося до цього й рекордне зростання цін на енергоресурси.

Цього року на курс долара впливали повідомлення про стягнення військ на кордоні з РФ, саміт лідерів РФ та США у Женеві, початок збору урожаю експортних товарів, нова інформація про стягнення військ, та відеозустріч Байдена с Путіним.

Головний аналітик "Альфа-банку" Олексій Блінов заявив, що на руку гривні зіграла ситуація на світових товарних ринках та рекордні збори урожаю.

Крім високих цін на товари українського експорту, гривню підтримували значні обсяги переказів трудових мігрантів. За прогнозами НБУ, у 2021 році вони можуть сягнути 14,3 млрд доларів.

Нацбанк працює на зміцнення курсу національної грошової одиниці, це сприяє здешевленню імпортних товарів та послуг. А також позитивно впливає на інфляцію.

Інфляція у 11%, вважається високою, але це проблема не лише України, від інфляційних процесів не вбереглися значно кращі та сильніші економіки США, Японії, ЄС, інших країн.

Ризики для гривні та української економіки на наступний рік

Фахівці зазначають, що наступний рік буде роком згортання економічних стимулів та перехід до більш жорсткої монетарної політики.

Жорсткіша монетарна політика болюче вдарить по ринку цінних паперів, який зростав протягом майже всього карантину. Економіка України теж не ухилиться від правил світової економіки.

Трейдер на ICU, Віталій Сівач, зазначає, що у разі, якщо інвестиційні програми згортатимуться, на глобальних ринках почнеться падіння цін на більшість ризикованих активів. Водночас це зміцнить долар.

"Міцний долар не надто позитивна новина для всіх ринків країн, що розвиваються. Сильний долар це слабка гривня".

На курс у 2022 році впливатиме й погіршення умов зовнішньої торгівлі товарами.

Криза енергоносіїв у Європі та світі призведе до того, що Україні потрібно буде витрачати набагато більше коштів на імпортні товари.

"Якщо імпорт почне переважати над експортом, тиск на гривню посилиться", – заявили у інвесткомпанії Blackshield Capital Group.

У 2022 рік гривня увійде з кількома ризиками. Актуальним залишається ризик військового вторгнення Росії в Україну. Це лякає інвесторів. У разі загострення ситуації вони виводитимуть свої кошти за кордон.

Коронавірус теж ніде не дівся, 18 грудня в Україні зареєстрували перший випадок Омікрону, що може знову перерости у хвилю пандемії та коронавірусних обмежень.

Курс на 2022-й

Аналітики Кабміну у бюджеті на 2022 рік заклали найпесимістичніший прогноз на наступний рік. Весь фінансовий документ побудовано з курсом гривні до долара 28,6-28,7 грн.

Інші учасники фінансового ринку дають трохи кращу оцінку та кращі прогнози. За словами аналітика Блінова, макроекономічний прогноз обмінного курсу гривні на 2022 рік в регіоні 28,2 грн за долар.

Сергій Колодій фінансист з Райффайзен банку зазначив, що на курс буде впливати сезонність та девальваційні та ревальваційні фактори. У цьому банку прогнозують курс долара на рівні 28 грн.

У Concorde Capital прогнозують курс долара у 2022 році у 27,8 грн.

Нагадаємо, Україна отримала 300 мільйонів євро від Світового банку для проведення реформ.

Нагадаємо, у 2021 році Україну залишила рекордна кількість громадян

Нагадаємо, стало відомо, чому інвесторів все менше приваблює Україна