Отримати додаткове щеплення можна, але не всім

Понад 500 українців вже отримали третє щеплення від коронавірусу, в надії захиститися від нового штаму Омікрон. На сайті МОЗ повідомили хто і як може отримати бустерну дозу вакцини.

Право на неї має три категорії людей:

  • люди з ослабленим імунітетом;
  • лікарі;
  • працівники інтернатів

Дані дослідження показують, що третя доза вакцини від коронавірусу зможе підтримати імунітет людини у боротьбі з новим штамом, дієвість вакцини оцінюють в 70-75%.

Компанія Pfizer розповіла, що омікрон здатен заражати вакцинованих людей. Проте третя доза підсилює відповідь імунітету та активізує антитіла проти вірусу.

В Україні запроваджують ревакцинацію для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Люди які працюють в цих установах можуть вакцинуватися, якщо від дати останнього щеплення минуло шість місяців.

Відповідний наказ 2849, видало МОЗ, посилаючись на рекомендації, озвучені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Чим ревакцинуватимуть українців

Для додаткової дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини – Moderna або Comirnaty/Pfizer.

Варто зазначити, що згідно з даними дослідження, яке провела компанія Moderna, бустерна доза вакцини їхнього виробництва в десятки разів збільшує опірність організму до Омікрону.

Доза в 50 мікрограмів, саме таку кількість рекомендують вводити для ревакцинації, дає 37-кратне збільшення нейтралізуючих антитіл. Також зазначається, що ревакцинація повною дозою збільшує кількість антитіл у 83 рази.

Варто зазначити, що компанія AstraZeneca 23 грудня оприлюднила свої результати дослідження. Згідно з висновками, бустерна доза її вакцини «значно» підвищує рівень антитіл.

Варто зазначити, що вакцина проти вірусу грипу має 40−60% ефективності, та це запобігає захворюванню мільйонів людей.

У МОЗ наголосили, що найближчим часом третя доза буде доступна для людей з ослабленим імунітетом.

Ще на початку грудня МОЗ дозволив робити додаткову третю дозу людям з ослабленим імунітетом. Ця доза для тих, чия імунна система могла не сформувати належний захист після двох доз.

Цікаво, що в інших, багатших країнах вже почали впроваджувати ревакцинацію для всього населення. А в такій країні як Ізраїль, щеплюються вже вчетверте.

Коли в Україні можна буде отримати бустерну дозу всім охочим наразі не знають навіть в МОЗ. Проте були випадки, коли українці вже отримали бустерну дозу, попри рекомендації МОЗ.

Раніше очікувалося, що бустерну дозу зможуть робити для всіх охочих у січні, але це не підтверджено. За словами Віктора Ляшка, необхідно було, щоб щепилося двома дозами 50% основного дорослого населення. Зараз у МОЗ констатують щеплених – 40% дорослих українців.

Нагадаємо, що Україна отримала 300 мільйонів євро позики від Світового банку на підтримку реформ та виходу з коронавірусної кризи.

Нагадаємо, що українцям виплачують за щеплення від COVID-19 тисячу гривень.

Нагадаємо, що Єврокомісія ухвалила рішення про скорочення терміну дії сертифіката про вакцинацію з одного року до 9 місяців.