Оператор ГТС повідомив обнадійливу новину про нові газові контракти

Очільник Оператора ГТС України Сергій Макогон розповів, що Україна вперше з 2014 року збільшує свої гарантовані потужності для імпорту газу з Європи. Про це у День енергетика, Макогон повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Оператор ГТС України та Угорщини (FGSZ) уклали угоду у якій йдеться про гарантовані постачання природного газу у напрямку Угорщина-Україна. Угода набуде чинності з 1 січня 2022 року

Також голова ГТС підкреслив, що імпорт з Угорщини має диверсифікувати джерела постачання, і, як наслідок, посилити енергетичну безпеку України.

Сергій Макогон зазначив, що після того, як була проведена процедура анбандлінгу (процес реорганізації великої корпорації) у 2020 році, тривав тривалий час з європейськими компаніями, які призвели до очікуваного результату. Відтак гарантовані потужності України зростуть майже на 30%.

"Угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн куб. м газу з Угорщини до України", - зазначив Сергій Маконгон.

Тепер до добових потужностей зі Словаччини, яка постачає 27 млн кубометрів блакитного палива, загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн куб. м на добу.

"Угода укладена саме з Угорщиною, з якої Україна цього року імпортувала 90% газу віртуальним реверсом. Це демонструє ринковий попит на угорсько-український маршрут транспортування газу, тож угода вигідна обом сторонам", - підкреслив очільник ОГТСУ.

За словами керівника компанії, наразі угода працюватиме у тестовому режимі. Це необхідно для того, щоб погодити та налаштували всі технічні й операційні процеси.

Також Сергій Макогон зазначив українським газопостачальним компаніям, що вже з 31 грудня можна буде забронювати потужності газу в Угорщини.

Обсяги будуть доступні на платформі RBP на щодобових аукціонах з 17 січня.

Також було зазначено про інші пріоритетні напрямки у цій царині, подальші перемовини щодо збільшення гарантованих потужностей в Україну у напрямку – Словаччина, Польща.

Треба сказати, що під час нещодавньої зустрічі президентів України та Хорватії, мова також йшла про енергетичне різноманіття енергоносіїв, для безпеки України. Так глави країн обговорювали можливість постачання скрапленого газу.

Нагадаємо, що після нетривалого зниження цін на газ у Європі, 21 грудня вартість палива зросла на понад 10%

Нагадаємо, що в уряді вирішили переводити ТЕЦ та ТЕС з вугілля на газ.

Нагадаємо, що в США поновили роботу над розробкою санкцій щодо Північного потоку-2.