Кіберексперти з безпеки з Британії та США прибудуть в Україну

На думку західних експертів, наступні кроки Росії, після розміщення стотисячного війська на кордоні з Україною та виставлення ультиматуму до ЄС та США, щодо заборони вступу України до НАТО, можуть бути кібератаки з РФ. Про це пише The New York Times.

Нарощування військових сил викликало побоювання щодо можливого наступу Росії, який може вийти за межі районів східної України та призвести до драматичної ескалації восьмирічної війни.

Деякі військові оглядачі вважають, що Путін може займатися стратегічною позицією, щоб залякати Зеленського та перевірити рішучість нової адміністрації Байдена. Проте низка факторів вказує на можливість загрози російського наступу.

США й Британія направили в Україну експертів для боротьби з російськими кібератаками, які можуть бути здійснені найближчим часом. Вони планують допомогти країні захиститися від можливих кібератак на електромережі, банківську систему та інші критичні елементи економіки та уряду.

На думку кіберфахівців, російські хакери зможуть здійснити операцію, яку вже було протестовано у 2015 році, коли вони захопили центр управління електричним підприємством, що призводило до масових відключень електроенергії по всій країні.

Росія ніколи не припиняла кіберкампанію проти України, хоча протягом останнього місяця її перебіг значно активізувався.

За оцінками американської розвідки, агресор таким чином намагатиметься зробити президента України Володимира Зеленського "невмілим і беззахисним, і це, можливо, стане приводом для вторгнення".

Адміністрація Білого Дому повідомила, що влада США довгий час підтримувала Україну та її зусилля з посилення кіберзахисту та підвищення кіберстійкості.

Дмитро Альперович, провідний дослідник російської кіберактивності та голова нової дослідницької групи Silverado Policy Accelerator у Вашингтоні підкреслює:

"Це широкомасштабна кампанія, спрямована на численні українські державні установи, включаючи МВС та комунальні підприємства". Альперович вважає, що "російський лідер розглядає кібератаки як підготовку поля бою".

Джейк Салліван, радник президента Джо Байдена з національної безпеки, виступаючи в Раді з міжнародних відносин заявив:

"Наразі достеменно невідомо, чи Путін буде атакувати військом, чи здійснюватиме кібератаку".

Російську кіберактивність обговорювали близько десятка чиновників. Ці розмови точилися навколо того, чи вважає Путін, що пошкодження інфраструктури України може бути його найкращою ідеєю для досягнення своєї основної мети: скинути український уряд та замінити його маріонетковим.

Раніше Міноборони України повідомило, що Росія сконцентрувала понад 92 000 вояків та техніки біля кордонів з Україною та готується атакувати до кінця січня-початку лютого 2022 року. Джо Байден переніс ймовірність такої атаки на ще ближчий термін - 25 грудня, Різдво.

Нагадаємо, що український флот отримає на озброєння катери "айленди" з "рідним" озброєнням.

Нагадаємо, що на Житомирщині проходили військові навчання з радіоелектронної розвідки.

Нагадаємо, що Велика Британія виділить 1 мільярд фунтів стерлінгів на підтримку України