У NASA повідомили про несправності під час перевірки прискорювачів Space Launch System

Космічне агентство NASA прозвітувало про несправність у роботі контролера одного із чотирьох двигунів RS-25. Про це йдеться у повідомленні пресслужби агентства на Twitter.

Через виявлений недолік запуск ракети на Місяць, який планувався у лютому 2022 року відкладається.

"Інженери замінять контролер двигуна, продовжуючи інтегровані випробування. NASA розглядає можливості запуску на березень і квітень", - йдеться у повідомленні.

У повідомленні мова йде про те, що заміна блоку на одному з чотирьох двигунів RS-25 SLS є найліпшим рішенням. У листопаді інженери, які готували ракету до польоту, виявили проблему зі зв’язком між системою авіоніки ракети та двигуном № 4 та розпочали усунення проблеми.

Контролер, який не спрацював у двигуні успішно пройшов вогневі випробування на стенді NASA. Чому резервний канал контролера двигуна вийшов з ладу, поки невідомо

Нагадаємо, місія Артеміда І стане першим інтегрованим дослідженням глибокого космосу NASA. У склад місії входять космічна капсула Orion, ракети Space Launch System (SLS).

Ракета мала здійснити перший пробний політ без людей у лютому наступного року.

Під час цього польоту космічний корабель запуститься на найпотужнішій ракеті у світі та полетить далі, ніж будь-який космічний корабель, створений для людей, коли-небудь літав. Він пройде 280 000 миль від Землі, тисячі миль за межі Місяця протягом приблизно чотирьох-шеститижневої місії.

"Це місія, яка справді зробить те, що ще не було зроблено, і дізнається про те, що досі було невідомо", – сказав Майк Сарафін, менеджер місії Artemis I у штаб-квартирі NASA.

Компанія Boeing є генеральним підрядником ракети, а двигуни RS-25, які належать до програми Space Shuttle, постачаються Aerojet Rocketdyne Holdings Inc. Основним підрядником капсули екіпажу Orion, призначеної для доставки астронавтів у далекий космос, є Lockheed Martin Corp.

Згідно зі звітом NASA, для своїх перших 4 польотів у рамках місії, NASA, планує витратити $4,1 млрд. На ракету витрачено понад $11 млрд.

Ракета SLS призначена для місій за межами низької орбіти Землі, перевозячи екіпаж або вантаж на Місяць і за його межами, і буде створювати 8,8 млн фунтів тяги під час зльоту та підйому транспортного засобу, вагою майже 6 мільйонів фунтів, на орбіту.

За допомогою пари з п’яти сегментних прискорювачів і чотирьох двигунів RS-25 ракета досягне періоду найбільшої атмосферної сили протягом дев’яноста секунд.

Оскільки Оріон продовжує свій шлях від орбіти Землі до Місяця, він буде рухатися за допомогою сервісного модуля, наданого Європейським космічним агентством, який забезпечуватиме основну двигунову систему та енергію космічного корабля.

Подорож на Місяць триватиме кілька днів, протягом яких інженери оцінять системи космічного корабля і, за потреби, корегують його траєкторію. Оріон пролетить приблизно 62 милі (100 км) над поверхнею Місяця, а потім використає силу тяжіння Місяця, щоб перевести Оріон на нову глибоку ретроградну або протилежну орбіту приблизно в 40 000 миль (70 000 км) від Місяця.

"5 основних частин, кожна з яких виконує певні завдання, складають SLS, найкращу ракету NASA, коли-небудь створену: секція двигуна, бак рідкого водню, проміжний бак, бак рідкого кисню і передній відсік. Вона досягає 212 футів у висоту", - розповідають в агенції.

Космічний корабель перебуватиме на цій орбіті приблизно шість днів, щоб збирати дані та дозволити диспетчерам місії оцінити роботу космічного корабля.

Протягом цього періоду Оріон буде рухатися в напрямку навколо Місяця, ретроградного від напрямку, в якому Місяць рухається навколо Землі.

Нагадаємо, що ракета Crew Dragon від компанії SpaceX доставить перших туристів на МКС.

Нагадаємо, що під поверхнею Червоної планети знайшли величезний крижаний пласт, знакове відкриття.

Нагадаємо, що NASA готує до запуску на орбіту унікальний та надпотужний телескоп James Webb