Застосунок "Дія" повідомлятиме користувача про спроби змінити та перевірити його кредитну історію

У застосунку "Дія" з'явилася опція, розрахована на захист користувачів від спроб шахраїв оформити кредити на чуже ім'я. Для цього "Дія" надсилатиме push-сповіщення користувачам в тому випадку, якщо третя особа переглядатиме їхню кредитну історію та спробує її змінити, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

"Перевіряти вашу кредитну історію можуть банки, фінустанови і навіть роботодавці, коли ви влаштовуєтесь на роботу. Однак при цьому ніхто не повідомляє людині, коли хтось перевіряє її кредитну історію. А головне — навіщо це роблять", – зазначили у Мінцифрі.

Наразі функція вже доступна для користувачів - активувати її можна в налаштуваннях сповіщень застосунку, після чого "Дія" "маякуватиме" щоразу при перевірці кредитної історії з метою відкриття кредиту та його безпосередньому оформленні.

"Якщо на вас взяли новий кредит, який ви не відкривали, то можна буде одразу із застосунку перейти за посиланням, дізнатися деталі та написати скаргу", - пояснюють в Мінцифри.

Скарга - це, звісно, добре, але розбиратися з наслідками ситуації, коли на ім'я людини невідомі взяли кредит, доведеться іншим чином. Експерти з правової допомоги радять одразу звертатися до фінансової організації, яка видала позику, для того, щоб з'ясувати всю інформацію щодо укладеного договору та отримати його копію.

Далі жертва шахраїв має написати заяву з вимогою щодо скасування заборгованості, в якій потрібно навести свої пояснення. Всі телефонні переговори з представниками такої фінансової організації потрібно записувати. Наступний крок - звернення до кіберполіції, яка має зафіксувати правопорушення та внести відомості про нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про незаконне оформлення кредиту важливо також повідомити регуляторів - Нацбанк та Нацкомісію з фондового ринку та цінних паперів, які повинні призначити необхідну перевірку.

Наступним етапом, найчастіше, стає звернення постраждалого від дій шахраїв до суду, за результатами якого потрібно буде звернутися до Українського бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про незаконний кредит з кредитної історії

Нагадаємо, в Мінцифри розповіли, коли програмою еПідтримка зможуть скористуватися українці, незареєстровані в застосунку "Дія".

Нагадаємо, голова Мінцифри Михайло Федоров розповів, коли "Дія" перестане зависати.

Нагадаємо, у застосунку "Дія" можна буде онлайн змінити реєстрацію місця проживання.