Україна розраховує на отримання від МВФ чергового траншу у розмірі 700 мільйонів доларів

21 вересня в Україні розпочала роботу місія МВФ, яка, за результатами переговорів, має прийняти рішення про підтримку економіки держави черговим траншем в рамках програми stand-by. Мова йде про суму в розмірі 700 мільйонів доларів (або 500 мільйонів доларів СПЗ (спеціальних прав запозичення). Про це в інтерв'ю виданню LB.ua розповів голова Нацбанку України Кирило Шевченко.

Згаданий розмір траншу, за словами голови НБУ, є базовим і в процесі перемовин його може бути скориговано - з огляду на те, що Україна не отримувала позик від МВФ понад рік, в уряді сподіваються на більшу суму.

Примітно, що поточна програма співробітництва з МВФ закінчується вже в грудні поточного року, тож перемовини ведуться не тільки щодо надання Україні чергового траншу, а й щодо продовження програми строком на 6-9 місяців.

"Цей термін обумовлено технічною потребою – саме стільки часу потрібно для того, щоб пройти всі передбачені програмою перегляди", - пояснив Шевченко, додавши, що сподівається на ухвалення рішення щодо надання України 700-мільйонного траншу на початку листопада.

За словами голови Нацбанку, вже зараз Україні потрібно обговорити з МВФ економічні зміни, які мають відбутися в країні в наступні 3-5 років.

Варто відзначити, що зараз в Україні завершується програма stand-by, яка тривала 18 місяців. При цьому в повному обсязі її не було виконано, оскільки після траншу в розмірі 2,1 мільярда доларів, отриманого влітку 2020 року, гроші Україні більше не виділялися. В МВФ таку політику пояснили тим, що Україна не продемонструвала належного прогресу щодо виконання вимог Фонду.

Варто також додати, що в серпні Україна отримала від МВФ 2,7 млрд доларів в рамках антикризової емісії спеціальних прав запозичення, однак ці гроші не стосуються чинної кредитної програми.

Нагадаємо, українські банки показали найкращий результат за останні 10 років, заробивши понад 45 мільярдів гривень протягом 2021 року.

Нагадаємо, раніше експерт пояснив, яким чином Україна могла б обійтися без кредитів МВФ.

Нагадаємо, аналітики спрогнозували, яким буде курс долара в жовтні.