Електрокар ET5, представлений китайським стартапом Nio, обіцяє стати головним конкурентом Tesla Model 3 та з'явиться на ринку вже у 2022 році

Китайський стартап з виробництва електромобілів Nio презентував свою нову модель - електричний ET5, який має декілька технічних переваг над Tesla Model 3 при тому, що вартість електрокару буде приблизно такою ж - 51,5 тисяч доларів, повідомляє пресслужба компанії.

"Ми прагнемо переглянути наявний досвід і створити спільноту, орієнтовану на наших користувачів, яка насолоджується життям і росте разом", - заявив під час презентації Вільям Лі, засновник, голова та виконавчий директор компанії Nio.

Електромобіль Nio ET5 отримав обтічний силует, він має вузькі діодні фари та висувні дверні ручки. При цьому він компактніший за Tesla Model 3, оскільки має:

  • Довжину – 4790 мм
  • Ширину – 1960 мм
  • Висоту – 1499 мм
  • Колісну базу – 2888 мм

Розігнати ET5 до 100 кілометрів за годину вдасться усього за 4,3 секунди. Авто має два електромотори та акумуляторні блоки у кількох конфігураціях, причому у базовій моделі встановлена батарея на 75 кВт/год, завдяки якій підзарядка знадобиться лише після подолання 550 кілометрів шляху. Батареї у середній та максимальній комплектаціях ще потужніші вони дозволяють проїхати без підзарядки 700 і 1000 кілометрів відповідно.

Проїхатись на ET5 можна у двох форматах - звичайному та у форматі "цифрової кабіни" PanoCinem. Річ у тім, що у розробці моделі взяв участь стартап Nreal, завдяки якому електрокар отримав AR-технологію (технологію "доповненої реальності", - ред.). Щоб скористатися цією технологією водієві знадобляться спеціальні окуляри Nreal, які проектуватимуть перед його очима віртуальний 201-дюймовий дисплей, на якому будуть з'являтися актуальні та найбільш важливі показники електромобіля.

Здебільшого, електрокари Nio популярні в Китаї, втім, експортують їх також і до Європи - зокрема, до Норвегії. Втім, "конкурент Model 3" має ширші перспективи та протягом наступного року буде продаватися також і у Данії, Німеччині, Нідерландах та Швеції. Загалом у китайського стартапу масштабні плани - компанія планує до 2025 року вийти та закріпитися на 25 регіональних ринках.

Нагадаємо, інвестор Tesla вирішив подати до суду за твіт Ілона Маска, після якого акції компанії впали.

Нагадаємо, комісія з цінних паперів і бірж США відкрила справу щодо Tesla через заяви споживачів про дефекти сонячних панелей.

Нагадаємо, у США показали потужного конкурента Tesla від Lucid Motors.