Ракета Crew Dragon від компанії SpaceX доставить перших туристів на Міжнародну космічну станцію наприкінці лютого 2022 року

NASA планує, що перші космічні туристи зможуть відвідати МКС вже 28 лютого 2022 року - для цього в якості "туроператора" залучать компанію Axiom Space, а в якості перевізника виступить компанія Ілона Маска SpaceX, яка надасть для перельоту свою ракету Crew Dragon. Переліт не буде безплатним, а туристами стануть не перші-ліпші охочі: вартість квитка складе близько 55 мільйонів доларів, а в подорож відправляться американський підприємець Ларрі Коннор, канадський інвестор Марк Паті та ізраїльський бізнесмен Ейтан Стіббе та колишній астронавт (та, по сумісництву, віце-президент Axiom Ѕрасе) Майкл Лопес-Алегріа, повідомляє NASA.

Перед польотом астронавти-туристи пройдуть медичне обстеження та 15-тижневу підготовку на Землі, адже, крім подорожі на орбіту, їм доведеться провести на МКС понад тиждень.

Примітно, що туристична місія на МКС, яка попередньо отримала назву "Axiom 1", стане першою в історії приватною місією на орбітальну станцію. В майбутньому компанія планує відправляти туристів у космос до 3-х раз на рік.

Перші туристи, які відвідають МКС. Фото: Axiom Space

Примітно, що NASA, намагається не відстати від світових трендів та має довгострокові плани щодо комерціалізації навколоземної орбіти, причому ця ідея вже зустріла чимало критичних відгуків, оскільки, на думку деяких експертів, земна орбіта та МКС із суто наукової сфери потроху перетворюються на "забавку мільярдерів". Втім, у NASA переконані: гроші (і чималі, судячи з попередньої ціни квитків) зароблені на багатих туристах, можна буде використати для фінансування чинних наукових досліджень і майбутніх відкриттів.

Довідково: Axiom Space - заснована у 2016 році американська компанія, яка займається виробництвом модулів та компонентів для орбітальних станцій. У 2024 році компанія, обрана NASA для розробки, побудови, запуску і стикування з МКС трьох великих модулів, планує запустити перший з них.

Нагадаємо, NASA профінансує розробку проєкту нової космічної станції, створенням якої займатимуться три приватні компанії із США.

Нагадаємо, аерокосмічна компанія SpaceX перероблятиме вуглекислий газ з атмосфери на паливо для ракет.

Нагадаємо, низькі темпи виробництва двигунів Raptor для ракет Starship загрожують компанії SpaceX банкрутством.