За останній рік криптовалюти набрали ваги, а мільярдери не переставали змагатися, хто заможніший

Значну увагу до себе привернула основна криптовалюта, біткоїн, який у листопаді досяг своєї історичної позначки у майже 69 тисяч доларів за ВТС. Вартими уваги стали альткоїни.

Біткоїн та інша крипта

Це найперша криптовалюта, яка була заснована на основі розподіленої бази даних, або блокчейні. Біткоїн за своєю суттю волатильна валюта, через що ставати інвесторами криптовалюти не поспішає більшість трейдерів.

Навесні, через зміни та жорсткі заходи китайської влади, біткоїн пережив суттєвий крах. Проте з січні 2021 року, коли криптовалюта коштувала 30 тисяч доларів, до грудня, зараз вартість становить в середньому 48 тисяч доларів, за даними CoinMarketCap, зростання відбулося суттєве.

Цікаві дані продемонстрували інші криптовалюти, альтернативні монети, які називають альткоїнами.

Наприклад токен гри віртуальної реальності CEEK VR з початку року зріс на 25 412%. Також зростали й інші токени, не ловив ґав Ethereum, та інша крипта.

Центральноамериканська країна Сальвадор 7 вересня 2021 року прийняла закон про визнання біткоїна як офіційного платіжного засобу. До цього таким платіжним засобом криптовалюти визнала Японія, ще у квітні 2017 року.

У різних країнах криптовалюти визнають та регулюють по-різному. Зазвичай криптовалюти визнані або товаром, або інвестиційним активом. У Китаї операції з криптовалютами заборонені, а в Україні біткоїн рахується як нематеріальний актив.

Згідно з The Economic Times, Сальвадор зберігає у своїй скарбниці 1 120 біткоїнів. Сальвадор також вивчає різні можливості для майнінгу біткоїна, який досить шкідливий для навколишнього середовища.

Бум NTF-токенів

З початку року у світі стався справжній бум навколо NFT-токенів. Якщо простими словами, то це один з видів криптовалюти, як, наприклад, були колись криптокотики на базі Ethereum, але прив’язані не до віртуального котика, а до реального предмета в цифровому просторі, який існує тільки в одному варіанті.

За допомогою токенів NFT, які перекладаються як non-fungible token, невзаємозамінний токен, продають найрізноманітніші речі:

  • картини,
  • автомобілі,
  • витвори мистецтва,
  • нерухомість.

Варто зазначити, що українці активно користуються технологією. Їхню увагу найчастіше привертають твори мистецтва. Україна навіть входить до п'ятірки лідерів. Мабуть, однією з найвідоміших, хто долучився до цифрових аукціонів стала Тіна Кароль, яка продала унікальний NFT-лот цифрового мистецтва - цифровий відбиток її пальця.

Мільярдери змагалися у гонитві за нарощуванням статків

Для багатьох мільярдерів, пандемія коронавірусу, яка стала для мешканців планети викликом номер один, не тільки не зіпсувала бізнес, але й сприяла пожвавленню зростання капіталу.

Навесні, у березні 2021 року, статки багатіїв зросли на 4 трильйони доларів. Такі великі бізнесмени, як Ілон Маск, Джефф Безос, Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Воррен Баффет та інші, здавалось тільки втішаються, що світ потроху перелаштувався у цифровий простір.

Адже люди почали активніше купувати речі та послуги онлайн. Також досяг висот і фондовий ринок. На тлі таких позитивних змін для певних осіб, на глобальному рівні зріс рівень бідності.

Нагадаємо, що регулятор оновив список інвестиційних проєктів, в які краще не вкладатися.

Нагадаємо, якими є Топ-5 найприбутковіших криптовалют 2021 року.

Нагадаємо, що відомо про 10 популярних криптовалют у Twitter.