У Мінсоцполітики вирішили продовжувати концепцію адресних підвищень у наступному році

Згідно з даними соціального відомства в Уряді, наступного року проведуть підвищення пенсій понад 10 разів. Частина пенсіонерів отримають підвищення у січні. Власне, підвищення пенсій пов’язане зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, тому виплати будуть збільшуватися відповідно до динаміки росту цих показників.

Станом на 1 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складе 2481 грн, а середня зарплата залишиться на рівні 6500 грн.

Станом на 1 січня 2022 року мінімальна пенсія становитиме 1936 грн та залишиться незмінною з 1 грудня 2021 року.

Індексацію пенсій здійснять у березні, а пенсійні доплати за віком почнуть нараховувати з 1 жовтня 2022 року.

Кому пощастить отримати більші виплати з січня?

"З 1 січня 2022 року буде збільшено розміри мінімальних пенсій для окремих категорій, це ліквідатори на ЧАЕС, та непрацездатні батьки загиблих захисників у зоні АТО/ООС", - зазначає очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Ліквідатори інваліди будуть отримувати:

  • за І групою інвалідності — 14600 грн;
  • за ІІ групою інвалідності — 9500 грн;
  • за ІІІ групою інвалідності — 7000 грн.

Виступаючи на засіданні уряду Лазебна зазначила, що про родини загиблих теж не забувають:

"Крім того, ми не забуваємо про родини загиблих ліквідаторів. Уряд подав до Верховної Ради ініційований Президентом України законопроєкт про підвищення пенсійного забезпечення сім’ям загиблих військовослужбовців, у тому числі з-поміж ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС".

Непрацездатні батьки загиблих воїнів з січня будуть отримувати виплати у розмірі 7800 грн.

Слід зазначити, що у січні прийдешнього року на 9% зросте пенсія тим українкам, які досягли 60 річного віку.

Які ще підвищення чекати у 2022 році пенсіонерам

З 1 березня пенсії перерахують відповідно до зростання середньої зарплати та інфляції. Причому передбачено, що індексацію поширять на виплати та для категорій пенсіонерів, яких було виключено із цього механізму у 2017 році, а саме: державних службовців, науковців, журналістів, військових.

У квітні для пенсіонерів, які продовжують працювати, проведуть автоматичний перерахунок пенсій.

З 1 липня знову зросте прожитковий мінімум. Відтак зростатимуть і мінімальні пенсії. Цього разу вони підвищаться з 1 934 грн до 2 027 грн.

З жовтня розширять лінійку вікових доплат до пенсії літнім людям. Для пенсіонерів віком 70−75 років встановлять щомісячну доплату до пенсії до 300 грн та мінімальну пенсійну виплату 3000 грн за наявності страхового стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

З 1 грудня у зв’язку з черговим підвищенням прожиткового мінімуму мінімальні пенсії зростуть з 2 027 до 2 093 грн. Збільшуватимуться і пенсійні надбавки.

Варто зауважити, що за останніми даними Держатсту, 82% пенсіонерів в Україні отримують виплату, меншу від фактичного прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, що з 1 грудня в України відбулися певні зміни у виплатах пенсій.

Нагадаємо, що в Україні офіційно заборонять фінансові піраміди

Нагадаємо, що Зеленський розповів про створення економічного паспорта для українських дітей.