В Україні стартувала програма єПідтримка, українцям виплачують за щеплення від COVID-19 тисячу гривень

Проте наразі видають віртуальні гроші лише тим українцям, хто зареєструвався у мобільному застосунку "Дія". Ті, хто застосунку не має, зможуть отримати тисячу гривень у другому півріччі, або у другому кварталі наступного року, залежно як буде розроблено механізм видачі. Про це розповів заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма на YouTube-канал in time Ukraine.

Тисячу гривень кожному щепленому виділять із державного бюджету. Ці гроші хочуть спрямувати на підтримку бізнесу, який найбільше постраждав за часів карантинних обмежень. Саме тому ці гроші не можна використати на будь-що, лише на квитки на культурно-мистецькі заходи, спортивні зали, на подорожі в середині країни, та купівлю книжок.

Шурма зазначає, що ставка була зроблена на цифровий додаток, через швидкість та більшу ефективність. Проте, хто не зможе скористатися мобільним додатком, можна буде отримати кошти за іншим механізмом, яки ще знаходиться у розробці.

"Ми зробили ставку на цифровий канал отримання цих коштів. Для тих людей, у яких відсутній додаток "Дія", або немає пластикових банківських карток, буде запропонований механізм отримання цих коштів в другому кварталі або в другому півріччі 2022 року",— сказав він.

Треба сказати, що банки, які співпрацюватимуть з українцями "без Дії" будуть такі ж, як і ті, що підтримали видачу тисячі в додатку. Вже відомо, що це Альфа-Банк, А-Банк, monobank, ПриватБанк, Ощадбанк та Укргазбанк. За словами представника влади, ще 10 банків працюють по видачі тисячі у пілотному режимі.

Також він додав, що після посилання заявки українці отримують тисячу гривень впродовж 3-4 днів. А три банки - monobank, Альфа-Банк, А-Банк, здійснюють операцію по видачі грошей миттєво.

Крім зазначених випадків використання, людям старшим 60 років за ці гроші можна буде придбати ліки.

Важливо пам’ятати, замовляючи "ковідну" тисячу, її можна використати впродовж 4 місяців. Якщо ж гроші не будуть використані, то вони повернуться у держскарбницю.

Пілотний проєкт стартував 14 грудня, а офіційний запуск стартував 19 грудня. Президент анонсував тисячу кожному, хто пройде повний курс вакцинації.

За інформацією Monobank, виплати вже отримали 610 тисяч їхніх клієнтів на суму 610 млн грн. За даними фінустанови, 30 млн грн українці вже витратили. Найбільше витрачають на книгарні та кінотеатри, найменше - на музеї на авіаквитки.

  • Книгарні – 44,57%
  • Кінотеатри – 23,83%
  • Залізничні квитки по Україні – 14,06%
  • Театри – 8,98%
  • Спортзали – 3,56%
  • Концерти – 3,81%
  • Музеї – 0,64%
  • Авіаквитки по Україні – 0,55%

Нагадаємо, що 150 млн доларів на закупку нових партій вакцини виділив Світовий банк.

Нагадаємо, що у МОЗ визначили, кого ще не допустять до роботи без сертифіката вакцинації.

Нагадаємо, ми розміщували інструкцію, яка має допомогти українцям отримати та використати "тисячу Зеленського".